Click on event name to see details

Name Track(s) Location Start Time GM(s)
Agricola Board Games Grand Ballroom T-09 Thursday 12:00 PM David McCloskey
Altiplano Board Games Grand Ballroom L-06 Thursday 12:00 PM Donovan Brouwer
Artemis Project Board Games Grand Ballroom K-07 Thursday 12:00 PM Aaron Jensen
Atlantis Rising 2nd Edition Board Games Grand Ballroom H-15 Thursday 12:00 PM William Staab
Battlestar Galactica (with Daybreak) Board Games Grand Ballroom N-14 Thursday 12:00 PM Matthew Gaffney
Forbidden Desert Board Games Grand Ballroom K-05 Thursday 12:00 PM Matthew Selfors
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Thursday 12:00 PM Jonathan Liu
Play Dinosaur Island with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-09 Thursday 12:00 PM Jessy Damon
Play Teotihuacan: City of Gods with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-10 Thursday 12:00 PM Jessy Damon
Potions & Puppies Board Games Grand Ballroom T-11 Thursday 12:00 PM Michelle Alster
Pretending to Grownup Board Games Grand Ballroom F-14 Thursday 12:00 PM Philip Chester
Ra dice Board Games Grand Ballroom J-15 Thursday 12:00 PM Nicholas Lauman
Terraforming Mars Board Games Grand Ballroom S-13 Thursday 12:00 PM Aaron Deline
LARP 101 Live Action Role Playing (LARP) Event Space B Thursday 12:00 PM Daniel Frister, Kristopher Baxter
Og Live Action Role Playing (LARP) Washington Thursday 12:00 PM Jamie Hellerman, Jeffrey Tabrum
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Thursday 12:00 PM Robert Carpenter
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Thursday 12:00 PM William Lauver
Stormbrush Painting Contest Begins! Special Events Info Booth Thursday 12:00 PM Davena Oaks, Nancy Quade
Beginner Scythe Board Games Grand Ballroom J-12 Thursday 12:30 PM Michael Wild
Res Arcana Board Games Grand Ballroom J-06 Thursday 12:30 PM Jana Grote
Alchemists Board Games Grand Ballroom T-13 Thursday 1:00 PM Peter Drake
Battlestar Galactica Board Games Grand Ballroom L-10 Thursday 1:00 PM Craig Cowley
The Castle of Burgundy Board Games Grand Ballroom M-13 Thursday 1:00 PM Michelle Murray
Cutthroat Caverns Anniversary Edition Board Games Grand Ballroom H-13 Thursday 1:00 PM Martin Lamssies
Elder Sign Board Games Grand Ballroom X-08 Thursday 1:00 PM Andy Tauber
Friedrich Board Games Grand Ballroom M-14 Thursday 1:00 PM Ty Wyman
Learn to play Astra Imperator Board Games Grand Ballroom E-14 Thursday 1:00 PM Kevin Clement
Learning to play Munchkin Board Games Grand Ballroom L-13 Thursday 1:00 PM Chris Ballowe
Leaving Earth: First Steps Board Games Grand Ballroom F-12 Thursday 1:00 PM Aaron Aust
The North Sea Runesaga Board Games Grand Ballroom J-13 Thursday 1:00 PM Tyler Walls
Orleans Board Games Grand Ballroom F-15 Thursday 1:00 PM Eric Endres
The Reckoners Board Games Grand Ballroom E-13 Thursday 1:00 PM Carl Anderson
Ricochet Robots Board Games Grand Ballroom N-13 Thursday 1:00 PM Arne Larson
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Thursday 1:00 PM Hao Tran
Samurai Spirit Board Games Grand Ballroom M-15 Thursday 1:00 PM Robert Beachler
Through the Desert Board Games Grand Ballroom H-12 Thursday 1:00 PM Nicholas Noe
Unstable Unicorns Board Games Grand Ballroom F-14 Thursday 1:00 PM Philip Chester
Valeria Card Kingdoms Board Games Grand Ballroom T-12 Thursday 1:00 PM Chris Truebe
Wasteland Express Delivery Service Board Games Grand Ballroom S-12 Thursday 1:00 PM Michael Whitehead
Yokohama Board Games Grand Ballroom L-05 Thursday 1:00 PM Doug Walker
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Thursday 1:00 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Thursday 1:00 PM
DDAL-DRW01 Breaking Umberlee's Resolve Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Thursday 1:00 PM Jared Oaks, Davena Oaks
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 2 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Thursday 1:00 PM Davena Oaks, Jared Oaks
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 2 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Thursday 1:00 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Thursday 1:00 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Thursday 1:00 PM
DDAL09-01 Escape from Elturgard Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Thursday 1:00 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Cosmic Lovegood
DDAL09-02 Stopped at the Gate Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Thursday 1:00 PM
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Thursday 1:00 PM Robert Carpenter
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 1:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Imhotep: The Duel - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-04 Thursday 1:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Kathi Sjostrom
MicroGammon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Thursday 1:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Nathan Schurr
Xia: Legends of a Drift System - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Thursday 1:00 PM Riley Crowder, David Turner, Randy Paterno, Keri Turner
Starfinder Character Creation Workshop Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Thursday 1:00 PM Arc Riley, Arc Riley
Grifters Board Games Grand Ballroom J-15 Thursday 1:30 PM Nicholas Lauman
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Thursday 1:30 PM
Annihilation Zombies - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Thursday 1:30 PM David Turner, Randy Paterno, Dennis Watson, Keri Turner
Imhotep: The Duel - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-04 Thursday 1:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Kathi Sjostrom
MicroGammon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Thursday 1:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Nathan Schurr
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Thursday 1:30 PM William Lauver
Starfinder #2-03: The Withering World Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Thursday 1:30 PM Arc Riley, Arc Riley
Axis & Allies Board Games Grand Ballroom M-15 Thursday 2:00 PM Samuel Liebelt
Azul Board Games Grand Ballroom L-15 Thursday 2:00 PM Haley Truebe
Castles of Burgundy Board Games Grand Ballroom T-10 Thursday 2:00 PM Josh Rinker
Dead of Winter:Warring Colonies Board Games Suite 166 Thursday 2:00 PM Dale Braun
Dominion Board Games Grand Ballroom V-10 Thursday 2:00 PM Benjamin Venable
Firefly Adventures Brigands and Browncoats Board Games Grand Ballroom Z-09 Thursday 2:00 PM Anna Holiday
Formosa Tea Board Games Grand Ballroom J-05 Thursday 2:00 PM Brian Wilson
Kingdom Builder with All Expansions Board Games Grand Ballroom K-07 Thursday 2:00 PM Aaron Jensen
Lewis & Clark - The Expedition Board Games Grand Ballroom L-12 Thursday 2:00 PM Greg Moore
The Pillars of the Earth Board Games Grand Ballroom J-06 Thursday 2:00 PM Jana Grote
Potions & Puppies Board Games Grand Ballroom T-11 Thursday 2:00 PM Michelle Alster
Roll for the Galaxy: Ambition & Rivalry Board Games Grand Ballroom V-08 Thursday 2:00 PM Ryan Falls
Root: Underworld Board Games Grand Ballroom F-13 Thursday 2:00 PM Wilhelm Fitzpatrick
Star Wars: Outer Rim Board Games Grand Ballroom J-09 Thursday 2:00 PM David Abel
Twilight Imperium IV Board Games Grand Ballroom N-09 Thursday 2:00 PM John Fundak
We Rate Dogs- The Card Game Board Games Grand Ballroom H-15 Thursday 2:00 PM Philip Chester
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Thursday 2:00 PM Todd Gardiner
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Thursday 2:00 PM
Dungeon Skirmish Game Lab Grand Ballroom C-12 Thursday 2:00 PM Joey Benz
JoustMania! Game Lab Suite 266 Thursday 2:00 PM Michael Johnson
Terraform Rollers Game Lab Grand Ballroom C-13 Thursday 2:00 PM Adam Michaud
Assassins Check-In! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Thursday 2:00 PM Ash Butler
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Thursday 2:00 PM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Thursday 2:00 PM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Thursday 2:00 PM George Paresa
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Thursday 2:00 PM Robert Carpenter
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 2:00 PM Arc Riley, Matthew Owens, Matthew Owens
Midnight Zombie Marathon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-02 Thursday 2:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Paws and Padlocks - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Thursday 2:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
Come Chaos Role Playing (RPG) Timberline 02 Thursday 2:00 PM Dave Perry
A Very Ayelish Party Role Playing (RPG) Timberline 04 Thursday 2:00 PM Eric Aldrich
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Thursday 2:00 PM Anthony Gambino, Everett Lee-Wuollet
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 03 Thursday 2:00 PM Anthony Gambino, William Asher
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Thursday 2:00 PM Anthony Gambino, Devin Gonzalez
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 05 Thursday 2:00 PM Anthony Gambino, Eva Kathleen Sharp
TTAD 2020-01: Closure, A Dish Served Cold Shadowrun Missions Pettygrove 07 Thursday 2:00 PM Anthony Gambino, Anthony Gambino
Caylus Board Games Grand Ballroom H-12 Thursday 2:30 PM Nicholas Noe
Galaxy Defenders Board Games Grand Ballroom Z-08 Thursday 2:30 PM Robert Beachler
Hanabi - experienced Board Games Grand Ballroom M-12 Thursday 2:30 PM Arne Larson
Hannabi Board Games Grand Ballroom J-15 Thursday 2:30 PM Nicholas Lauman
Lovecraft Letter Board Games Grand Ballroom K-05 Thursday 2:30 PM Matthew Selfors
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Thursday 2:30 PM Hao Tran
Valeria Card Kingdoms Board Games Grand Ballroom T-12 Thursday 2:30 PM Chris Truebe
Bearicades - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-04 Thursday 2:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Nathan Schurr
Midnight Zombie Marathon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-02 Thursday 2:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Dice Games from Steve Jackson Games Board Games Grand Ballroom L-13 Thursday 3:00 PM Chris Ballowe
Dragonwood Board Games Grand Ballroom L-15 Thursday 3:00 PM Haley Truebe
Edge of Darkness Board Games Grand Ballroom H-13 Thursday 3:00 PM Martin Lamssies
Kingdom Builder with All Expansions Board Games Grand Ballroom K-07 Thursday 3:00 PM Aaron Jensen
Res Arcana Board Games Grand Ballroom H-14 Thursday 3:00 PM John Redmond
Stuffed Fables Board Games Grand Ballroom F-14 Thursday 3:00 PM Marcus Egan
Victorian Masterminds Board Games Grand Ballroom V-11 Thursday 3:00 PM Scott Rose
Zombicide Green Horde Board Games Grand Ballroom L-14 Thursday 3:00 PM Brendan Toliver
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 14 Thursday 3:00 PM Todd Gardiner
Coloring Page, Art, & Writing Contests Creation Station Suite 206 Thursday 3:00 PM Ellen Klowden, Melissa Powell
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Thursday 3:00 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Thursday 3:00 PM
Dice of Doom Game Lab Grand Ballroom C-13 Thursday 3:00 PM Kari Stocks
Star Trek Spaceship Battle Game Lab Grand Ballroom B-12 Thursday 3:00 PM Geordie Humphrey
Stellar Colony Game Lab Grand Ballroom B-13 Thursday 3:00 PM Nikolas Rex
Friends on the Other Side Live Action Role Playing (LARP) Event Space B Thursday 3:00 PM Michael Birkes, Fiora Birkes
Og Live Action Role Playing (LARP) Washington Thursday 3:00 PM Jamie Hellerman
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Thursday 3:00 PM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Thursday 3:00 PM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Thursday 3:00 PM George Paresa
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Thursday 3:00 PM Robert Carpenter
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 3:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Thursday 3:00 PM William Lauver
Play Dice Hospital with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-09 Thursday 3:30 PM Jessy Damon
Play Quacks of Quedlinburg: The Herb Witches with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-10 Thursday 3:30 PM Jessy Damon
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Thursday 3:30 PM
Clustered - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-02 Thursday 3:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Cows In My Pants - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Thursday 3:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Kathi Sjostrom
Kids Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-03 Thursday 3:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
Wooly Whammoth - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Thursday 3:30 PM David Turner, Randy Paterno, Randy Paterno, Keri Turner
Cows In My Pants Board Games Grand Ballroom T-10 Thursday 4:00 PM Kathi Sjostrom
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Thursday 4:00 PM Jonathan Liu
Letters from Whitechapel Board Games Grand Ballroom T-09 Thursday 4:00 PM David McCloskey
Looting london Board Games Grand Ballroom J-15 Thursday 4:00 PM Nicholas Lauman
Pax Transhumanity Board Games Grand Ballroom H-15 Thursday 4:00 PM Paul Goshorn
Pondora Board Games Grand Ballroom J-10 Thursday 4:00 PM Nathan Monger
Potion Explosion Board Games Grand Ballroom J-06 Thursday 4:00 PM Jana Grote
Potions & Puppies Board Games Grand Ballroom T-11 Thursday 4:00 PM Michelle Alster
Quadropolis Board Games Grand Ballroom V-10 Thursday 4:00 PM Mike Lord
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Thursday 4:00 PM Hao Tran
Root with Riverfolk and Underworld Expansions Board Games Grand Ballroom L-08 Thursday 4:00 PM Aaron Jensen
Super Fight Board Games Grand Ballroom V-15 Thursday 4:00 PM Devin Bruno
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Thursday 4:00 PM Todd Gardiner
Exquisite Corpse, Victorian Parlour Game! Creation Station Suite 206 Thursday 4:00 PM Cindi Kunkle, Melissa Powell
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Thursday 4:00 PM
Squirrels in the Attic Indie Hurricane (Indie RPG) West Wing 2-01 Thursday 4:00 PM Keith Schnelle
Biologique, Play Test Game Lab Grand Ballroom C-12 Thursday 4:00 PM Michelle Jones
Don't Make a Sound Game Lab Grand Ballroom B-12 Thursday 4:00 PM Adam Michaud
Hello There Human Game Lab Grand Ballroom B-14 Thursday 4:00 PM Julia Jacobs
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Thursday 4:00 PM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Thursday 4:00 PM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Thursday 4:00 PM George Paresa
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Thursday 4:00 PM Robert Carpenter
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 4:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Wooly Whammoth - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Thursday 4:00 PM David Turner, Randy Paterno, Randy Paterno, Keri Turner
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Thursday 4:00 PM Anthony Gambino, Everett Lee-Wuollet
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 03 Thursday 4:00 PM Anthony Gambino, William Asher
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Thursday 4:00 PM Anthony Gambino, Devin Gonzalez
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 05 Thursday 4:00 PM Anthony Gambino, Eva Kathleen Sharp
Nations: The Dice Game w/ Unrest Board Games Grand Ballroom V-08 Thursday 4:30 PM Ryan Falls
Pondora Board Games Grand Ballroom J-10 Thursday 4:30 PM Nathan Monger
Tetris (card game) Board Games Grand Ballroom F-12 Thursday 4:30 PM Danny Oxman
Villagers Board Games Grand Ballroom T-12 Thursday 4:30 PM Chris Truebe
Tiny Towns - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Thursday 4:30 PM Bobbi Weth, David Turner, Randy Paterno, Keri Turner
Asteroid! Role Playing (RPG) Timberline 09 Thursday 4:30 PM Jerome Thorp
Maximum Apocalypse RPG: Quickstart Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Thursday 4:30 PM Randy Uhls
Paranoia - Loading Role Playing (RPG) Lower Lobby 04 Thursday 4:30 PM Nelson Kidd
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Thursday 4:30 PM William Lauver
Century: Golem Edition Board Games Grand Ballroom H-14 Thursday 5:00 PM John Redmond
Clank! Spider Queen's Lair Board Games Grand Ballroom T-10 Thursday 5:00 PM Josh Rinker
Concordia with light Salsa Board Games Grand Ballroom J-12 Thursday 5:00 PM Michael Wild
Conspiracy Theory Board Games Grand Ballroom L-13 Thursday 5:00 PM Chris Ballowe
Cthulhu: Death May Die Board Games Grand Ballroom L-15 Thursday 5:00 PM Philip Chester
Eclipse Board Games Grand Ballroom N-14 Thursday 5:00 PM Matthew Gaffney
Planet Board Games Grand Ballroom F-14 Thursday 5:00 PM Marcus Egan
Roll for the Galaxy Board Games Grand Ballroom L-12 Thursday 5:00 PM Benjamin Venable
Sagrada Board Games Grand Ballroom V-15 Thursday 5:00 PM Devin Bruno
Secrets of the Lost Tomb Board Games Grand Ballroom T-13 Thursday 5:00 PM Michael Whitehead
Spirit Island Board Games Grand Ballroom F-15 Thursday 5:00 PM Eric Endres
Terraforming Mars w/Everything Board Games Grand Ballroom V-09 Thursday 5:00 PM Carl Anderson
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 14 Thursday 5:00 PM Todd Gardiner
Drop-In Console Gaming Console Gaming Event Space A 02 Thursday 5:00 PM Jaki Hunt
Drop-In LAN Gaming Console Gaming Event Space A 01 Thursday 5:00 PM Jaki Hunt
Build Your Own Lightsaber! Creation Station Suite 206 Thursday 5:00 PM Ellen Klowden, Jeff Polier
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Thursday 5:00 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Thursday 5:00 PM
DDAL-DRW02 Blood in the Water Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Thursday 5:00 PM Jared Oaks, Davena Oaks
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 2 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Thursday 5:00 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Thursday 5:00 PM
DDAL09-01 Escape from Elturgard Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Thursday 5:00 PM
DDAL09-02 Stopped at the Gate Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Thursday 5:00 PM
DDAL09-09 Ruined Prospects Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Thursday 5:00 PM Davena Oaks, Jared Oaks, Kevynn Bogart
Clash of the Ardennes Game Lab Grand Ballroom C-13 Thursday 5:00 PM Petr Sorfa
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Thursday 5:00 PM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Thursday 5:00 PM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Thursday 5:00 PM George Paresa
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Thursday 5:00 PM Robert Carpenter
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 5:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Piratre Loot - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Thursday 5:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Mike Vander Veen
Apples to Apples Board Games Grand Ballroom F-12 Thursday 5:30 PM Danny Oxman
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Thursday 5:30 PM Hao Tran
Villagers Board Games Grand Ballroom T-12 Thursday 5:30 PM Chris Truebe
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Thursday 5:30 PM
Nuts About Mutts - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Thursday 5:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
Racing Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-02 Thursday 5:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Saboteur: The Lost Mines - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Thursday 5:30 PM David Turner, Randy Paterno, Randy Paterno, Keri Turner
Open Scenario in Arcanis System Arcanis Organized Play, Organized RPG Campaigns East Wing 1-01 Thursday 6:00 PM Robert Ehmann, Zachary Caslar
878 Vikings / 1754 Conquest French and Indian War Board Games Grand Ballroom V-11 Thursday 6:00 PM Scott Beall
ABOMINATION Board Games Grand Ballroom L-10 Thursday 6:00 PM Scott Rose
Black Orchestra Board Games Grand Ballroom J-06 Thursday 6:00 PM Ken Chin
Blasphemous Alchemy Board Games Grand Ballroom X-08 Thursday 6:00 PM Dave Perry
Cyclades Board Games Grand Ballroom S-12 Thursday 6:00 PM Robert Beachler
Dominant Species Board Games Grand Ballroom M-12 Thursday 6:00 PM Ramdas Vaidyanathan
Dune Board Games Grand Ballroom S-13 Thursday 6:00 PM Craig Cowley, Matthew Parsons
Empires of the Void II Board Games Grand Ballroom L-05 Thursday 6:00 PM Donovan Brouwer
Guillotine Board Games Grand Ballroom J-05 Thursday 6:00 PM Mike McCarrig
Intro to MOM 2.0 Board Games Grand Ballroom Z-09 Thursday 6:00 PM Andy Tauber
Lost legacy Board Games Grand Ballroom J-15 Thursday 6:00 PM Nicholas Lauman
Orleans Board Games Grand Ballroom V-15 Thursday 6:00 PM Devin Bruno
Play Chocolate Factory with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-09 Thursday 6:00 PM Jessy Damon
Play Clank! Expeditions: Gold and Silk with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-10 Thursday 6:00 PM Jessy Damon
Tanctics Board Games Grand Ballroom J-10 Thursday 6:00 PM Nathan Monger
Terraforming Mars Board Games Grand Ballroom E-13 Thursday 6:00 PM David Finn
Surviving Cons and Game Nights With Disabilities: Opening Sessions Creation Station Suite 206 Thursday 6:00 PM Ellen Klowden, Sheri Budrow, Ley Hazard, Cindi Kunkle, Jacob Engstrom, Edward Haase
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Thursday 6:00 PM
Bugs in Brains Game Lab Grand Ballroom B-12 Thursday 6:00 PM Michael Sluss
Press Gang Game Lab Grand Ballroom C-12 Thursday 6:00 PM Rick Holzgrafe
Amtgard Introduction Live Action Role Playing (LARP) Washington Thursday 6:00 PM Lucas Fuller
Assassins Check-In! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Thursday 6:00 PM Ash Butler
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 6:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Thursday 6:00 PM Peter Greening, Matthew Owens, Arc Riley
Katana - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Thursday 6:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Ben Stambaugh
Nuts About Mutts - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Thursday 6:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Thursday 6:00 PM William Lauver
Starfinder Character Creation Workshop Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Thursday 6:00 PM Arc Riley, Arc Riley
The Big Idea Board Games Grand Ballroom M-15 Thursday 6:30 PM Michael Hopcroft
Dungeon Twister 3/4 Player Expansion Board Games Grand Ballroom H-13 Thursday 6:30 PM Nicholas Noe
Get Me A Fresh Brain! - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-03 Thursday 6:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Mike Vander Veen
Katana - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Thursday 6:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Ben Stambaugh
Starfinder #2-03: The Withering World Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Thursday 6:30 PM Arc Riley, Arc Riley
At the Gates of Loyang Board Games Grand Ballroom H-14 Thursday 7:00 PM Bryan Vogh
Clue Board Games Grand Ballroom F-13 Thursday 7:00 PM Danny Oxman
Dominations: Road to Civilization Board Games Grand Ballroom V-08 Thursday 7:00 PM Ryan Falls
Dungeons & Dragons: Rock Paper Wizard Board Games Grand Ballroom J-05 Thursday 7:00 PM Mike McCarrig
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Thursday 7:00 PM Jonathan Liu
Machi Koro Board Games Grand Ballroom T-12 Thursday 7:00 PM Chris Truebe
Marvel Champions Board Games Grand Ballroom L-06 Thursday 7:00 PM David Peterson
Nucleur ESCALATION Board Games Grand Ballroom J-15 Thursday 7:00 PM Nicholas Lauman
Picard Board Games Grand Ballroom E-14 Thursday 7:00 PM Chris Wade
Vast: the Mysterious Manor Board Games Grand Ballroom L-08 Thursday 7:00 PM Aaron Jensen
Wingspan Board Games Grand Ballroom F-14 Thursday 7:00 PM Heather Drake
Four Hours to Reno Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 12 Thursday 7:00 PM Todd Gardiner
Trouble at Days End Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Thursday 7:00 PM Todd Gardiner
Artemis 101 Console Gaming Event Space A 03 Thursday 7:00 PM Benjamin Venable
How To Keep The Gamer With Allergies Alive Creation Station Suite 206 Thursday 7:00 PM Ley Hazard, Cindi Kunkle, Sheri Budrow, Edward Haase
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Thursday 7:00 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Thursday 7:00 PM
Picspam Adventure 2020 Indie Hurricane (Indie RPG) West Wing 2-01 Thursday 7:00 PM Tom Munkres
Warhammer Underworlds Miniatures Grand Ballroom Z-07 Thursday 7:00 PM Elizabeth Boyd
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 7:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Thursday 7:00 PM Peter Greening, Matthew Owens, Arc Riley
Antiquity Quest - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Thursday 7:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keegan Clements-Housser
Apppuritions Role Playing (RPG) Timberline 14 Thursday 7:00 PM Kari Stocks
Lotus Eaters Role Playing (RPG) Timberline 12 Thursday 7:00 PM Aric Clark
New Hope Burning Role Playing (RPG) Timberline 10 Thursday 7:00 PM Gary Miller
The Offering of Gruumsh Role Playing (RPG) Timberline 08 Thursday 7:00 PM Sherry Parker
Odin's Chosen: Something in the Ice Role Playing (RPG) West Wing 1-01 Thursday 7:00 PM Paul Abeyta
Paranoia: [DELETED FOR SECURITY REASONS] Role Playing (RPG) Timberline 07 Thursday 7:00 PM Demian Pedone
Pathfinder 2e: Special Ops (Modern) Role Playing (RPG) Timberline 04 Thursday 7:00 PM Rodney Barnes
Rule of Acquisition 123: Good Business Is Where You Find It Role Playing (RPG) Lower Lobby 07 Thursday 7:00 PM Ron Steinhauser
What Lies Below Role Playing (RPG) West Wing 1-02 Thursday 7:00 PM Sean Casey
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Thursday 7:00 PM Anthony Gambino, Ricky Farmer
CMP 2019-01 The Sun Shines Bright Shadowrun Missions Pettygrove 03 Thursday 7:00 PM Anthony Gambino, Jake Ferryman
CMP 2019-05 Down In The Valley Shadowrun Missions Pettygrove 05 Thursday 7:00 PM Anthony Gambino, Anthony Gambino
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Thursday 7:00 PM Anthony Gambino, Everett Lee-Wuollet
Pandemic Iberia Board Games Grand Ballroom T-09 Thursday 7:30 PM David McCloskey
Wingspan Board Games Grand Ballroom L-12 Thursday 7:30 PM Michelle Murray
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Thursday 7:30 PM
Dawn of Mankind - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Thursday 7:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Ben Stambaugh
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Thursday 7:30 PM William Lauver
Architects of the West Kingdom: Age of Artisans Board Games Grand Ballroom H-15 Thursday 8:00 PM William Staab
Cheaty Mages! Board Games Grand Ballroom J-05 Thursday 8:00 PM Mike McCarrig
Clank! In! Space! Apocalypse Board Games Grand Ballroom F-12 Thursday 8:00 PM Anna Holiday
Constellations Board Games Grand Ballroom H-12 Thursday 8:00 PM Jennifer Johnson
Core Worlds Board Games Grand Ballroom N-13 Thursday 8:00 PM John Redmond
Paladins of the West Kingdom Board Games Grand Ballroom T-12 Thursday 8:00 PM Chris Truebe
Telestrations Board Games Grand Ballroom Z-08 Thursday 8:00 PM Haley Truebe
Plan Your Zombie Apocalypse Survival Bag! Creation Station Suite 206 Thursday 8:00 PM Gary Miller, Jacob Engstrom, Karen Black
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Thursday 8:00 PM
LARP 201 Live Action Role Playing (LARP) Event Space B Thursday 8:00 PM Daniel Frister, Kristopher Baxter
Star Trek Attack Wing Miniatures Grand Ballroom Q-07 Thursday 8:00 PM Michelle Kelly
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 8:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Thursday 8:00 PM Peter Greening, Matthew Owens, Arc Riley
Play Fleet: The Dice Game with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-09 Thursday 8:30 PM Jessy Damon
Play Quacks of Quedlinburg: The Herb Witches with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-10 Thursday 8:30 PM Jessy Damon
Batman Talisman Board Games Grand Ballroom H-14 Thursday 9:00 PM David Anderson
Power Grid South Africa Board Games Grand Ballroom L-13 Thursday 9:00 PM Chris Ballowe
Space Base Board Games Grand Ballroom S-12 Thursday 9:00 PM Craig Cummings
Subatomic: An Atom Building game Board Games Grand Ballroom V-15 Thursday 9:00 PM Devin Bruno
Villagers Board Games Grand Ballroom K-07 Thursday 9:00 PM Aaron Jensen
Preppers and Gaming Creation Station Suite 206 Thursday 9:00 PM Jacob Engstrom, Gary Miller
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Thursday 9:00 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Thursday 9:00 PM
DDAL-DRW03 Saving Silverbeard Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Thursday 9:00 PM Jared Oaks, Davena Oaks
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 2 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Thursday 9:00 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 2 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Thursday 9:00 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Thursday 9:00 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Thursday 9:00 PM
DDAL09-02 Stopped at the Gate Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Thursday 9:00 PM
DDAL09-03 Hungry Shadows Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Thursday 9:00 PM Davena Oaks, Jared Oaks, Grant Babb
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 9:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Thursday 9:00 PM Peter Greening, Matthew Owens, Arc Riley
Flick Wars - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Thursday 9:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Satheian Indipro
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Thursday 9:00 PM Anthony Gambino, Ricky Farmer
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Thursday 9:00 PM Anthony Gambino, Everett Lee-Wuollet
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Thursday 9:00 PM William Lauver
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Thursday 9:30 PM
Replicants! - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-01 Thursday 9:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Will Carson
Arkham Horror (3d Edition):Dead of Night Board Games Grand Ballroom Z-08 Thursday 10:00 PM Dale Braun
Eldritch Horror w/ Expansions Board Games Grand Ballroom L-10 Thursday 10:00 PM Paul Powell
That "Dirty" (blank)ing Card Game Board Games Suite 166 Thursday 10:00 PM Danny Oxman
Tiny Epic Defenders Board Games Grand Ballroom V-15 Thursday 10:00 PM Devin Bruno
Surviving in a Fantasy World Creation Station Suite 206 Thursday 10:00 PM Gary Miller
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Thursday 10:00 PM
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Thursday 10:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Word Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Thursday 10:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keegan Clements-Housser
Cards Against Humanity Thursday Board Games White Stag 01 Thursday 11:00 PM Tom Munkres
Cards Against RPGs Thursday Board Games White Stag 02 Thursday 11:00 PM Tom Munkres
Jump Drive Board Games Grand Ballroom T-10 Thursday 11:00 PM Craig Cummings
Vault Wars Board Games Grand Ballroom V-15 Thursday 11:00 PM Devin Bruno
Open Use of Coloring, Art, & Writing Supplies for Contests Creation Station Suite 206 Thursday 11:00 PM Ellen Klowden
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Thursday 11:00 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Thursday 11:00 PM
DDAL00-11f Pipyap's Guide: Twice as Nice for Half the Price Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Thursday 11:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Daniel Russell
Tiny Epic Tactics - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-02 Thursday 11:30 PM David Turner, Keri Turner, Randy Paterno, Will Carson
DDAL05-08 Durlag's Tower Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Friday 12:00 AM Stan Teadtke, Davena Oaks, Jared Oaks
Are you a Werewolf? Live Action Role Playing (LARP) Washington Friday 12:00 AM Kristopher Baxter
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Friday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Friday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Friday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Friday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Friday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Friday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Friday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Friday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Friday 1:00 AM
Alhambra Board Games Grand Ballroom V-11 Friday 2:00 AM Alex Jensen
Giant Killer Robots: Heavy Hitters Board Games Grand Ballroom T-08 Friday 8:00 AM David Anderson
Lords of Waterdeep w. Scoundrels of Skullport expansion Board Games Grand Ballroom H-13 Friday 8:00 AM Perry Pederson
Mystic Vale Board Games Grand Ballroom V-15 Friday 8:00 AM Devin Bruno
Neanderthal Board Games Grand Ballroom J-05 Friday 8:00 AM Bradley Richards
Pathfinder Adventure Card Society #6-1 Board Games Grand Ballroom J-12 Friday 8:00 AM Cody Harris
Mage Knight Dungeon Miniatures Grand Ballroom T-07 Friday 8:00 AM Michael Quade
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 8:00 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Friday 8:00 AM Arc Riley, Matthew Owens, Nathan Addison
Starfinder Character Creation Workshop Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Friday 8:00 AM Arc Riley, Arc Riley
Starfinder #2-03: The Withering World Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Friday 8:30 AM Arc Riley, Arc Riley
HP 2-1 Into the Blessed Lands Arcanis Organized Play, Organized RPG Campaigns East Wing 1-01 Friday 9:00 AM Robert Ehmann, Eric Gorman
Civilization A New Dawn Board Games Grand Ballroom L-12 Friday 9:00 AM Greg Moore
Codenames Board Games Grand Ballroom Z-08 Friday 9:00 AM Haley Truebe
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Friday 9:00 AM Jonathan Liu
Gentes Board Games Grand Ballroom X-10 Friday 9:00 AM Doug Walker
Imperial Settlers Board Games Grand Ballroom L-05 Friday 9:00 AM Donovan Brouwer
Kanban: Automotive Revolution - Learn to Play Board Games Grand Ballroom E-14 Friday 9:00 AM Jeff Isom
Lewis & Clark Board Games Grand Ballroom F-14 Friday 9:00 AM Heather Drake
Mega Civilization Board Games White Stag Friday 9:00 AM Nate Sandall
Rebellion: 1775 Board Games Grand Ballroom T-09 Friday 9:00 AM David McCloskey
Res Arcana Board Games Grand Ballroom H-15 Friday 9:00 AM William Staab
Stuffed Fables Board Games Grand Ballroom J-13 Friday 9:00 AM Marcus Egan
Telestrations Party Pack Board Games Grand Ballroom L-10 Friday 9:00 AM Beth Kidd
Terraforming Mars Board Games Grand Ballroom E-13 Friday 9:00 AM Aaron Deline
Unstable Unicorns Board Games Grand Ballroom L-14 Friday 9:00 AM Philip Chester
Victory in the Pacific / War at Sea Board Games Grand Ballroom X-11 Friday 9:00 AM Scott Beall
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Friday 9:00 AM Todd Gardiner
Hogwarts House Cup: Sorting Ceremony Creation Station Suite 206 Friday 9:00 AM Ellen Klowden, Jeff Polier, Jamie Bear, Elizabeth Fellows, Scott Perrin
Build a Dungeon Game Lab Grand Ballroom B-12 Friday 9:00 AM Chris Truebe
JoustMania! Game Lab Suite 266 Friday 9:00 AM Michael Johnson
La Vida Zombie Live Action Role Playing (LARP) Event Space B Friday 9:00 AM Nathan Monger
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 9:00 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Friday 9:00 AM Arc Riley, Matthew Owens, Nathan Addison
Legacy of Dragonholt Role Playing (RPG) West Wing 1-01 Friday 9:00 AM Amber Seward
Maximum Apocalypse RPG: Quickstart Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Friday 9:00 AM Randy Uhls
A Squish After Dark Role Playing (RPG) Timberline 14 Friday 9:00 AM Eric Aldrich
Scoundrels of the Corporate Sector Role Playing (RPG) Timberline 02 Friday 9:00 AM Aric Clark
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 04 Friday 9:00 AM Anthony Gambino, Ricky Farmer
CMP 2019-02 The Meadows In The Bloom Shadowrun Missions Pettygrove 01 Friday 9:00 AM Anthony Gambino, Devin Gonzalez
CMP 2019-06 (Tea) Party Time Shadowrun Missions Pettygrove 03 Friday 9:00 AM Anthony Gambino
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Friday 9:00 AM Anthony Gambino, Jake Ferryman
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Friday 9:00 AM William Lauver
Five Tribes Board Games Grand Ballroom M-14 Friday 9:30 AM Michelle Murray
Hogwarts House Cup: Writing Wizardry Creation Station Suite 206 Friday 9:30 AM Ellen Klowden, Scott Perrin, Elizabeth Fellows
Ancient World (2nd Edition) Board Games Grand Ballroom K-07 Friday 10:00 AM Aaron Jensen
Big Trouble in Little China Board Games Grand Ballroom L-14 Friday 10:00 AM Philip Chester
The Captain is Dead Board Games Grand Ballroom N-13 Friday 10:00 AM Robert Beachler
Clank! In! Space!: Cyber Station 11 Board Games Grand Ballroom T-10 Friday 10:00 AM Michael Whitehead
GameStorm Presents-NXS: Man-o-War Board Games Grand Ballroom A-08 Friday 10:00 AM Kevin Kane
GameStorm Presents-Solo Una Noche Board Games Grand Ballroom A-06 Friday 10:00 AM Eric Wahlstrom
Giant Killer Robots: Heavy Hitters Board Games Grand Ballroom T-08 Friday 10:00 AM David Anderson
Indonesia Board Games Grand Ballroom T-12 Friday 10:00 AM Chee Sing Lee
Marvel - Legendary Board Games Grand Ballroom J-14 Friday 10:00 AM Kevin Morton
Orleans Board Games Grand Ballroom V-15 Friday 10:00 AM Devin Bruno
PARKS Board Games Grand Ballroom F-13 Friday 10:00 AM John Keel
Pairs Board Games Grand Ballroom J-15 Friday 10:00 AM Nicholas Lauman
Potions & Puppies Board Games Grand Ballroom T-11 Friday 10:00 AM Michelle Alster
Quacks of Quedlingburg Board Games Grand Ballroom M-15 Friday 10:00 AM Matthew Rivera
Quoridor Board Games Grand Ballroom K-06 Friday 10:00 AM Ella Jensen
The Reckoners Board Games Grand Ballroom S-13 Friday 10:00 AM Matthew Selfors
Rising Sun Board Games Grand Ballroom L-06 Friday 10:00 AM Mark Daley
S'Quarrels Board Games Grand Ballroom H-12 Friday 10:00 AM Jennifer Johnson
Salmon Run Board Games Grand Ballroom V-08 Friday 10:00 AM Ryan Falls
Simon's Cat Board Games Grand Ballroom S-12 Friday 10:00 AM Danny Oxman
The Tea Dragon Society Board Games Grand Ballroom L-15 Friday 10:00 AM Haley Truebe
Trickerion w/Academy Board Games Grand Ballroom F-15 Friday 10:00 AM Eric Endres
Magic Constructed - Free Play Standard Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-13 Friday 10:00 AM Angel May
Magic League - Theros: Beyond Death Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-14 Friday 10:00 AM Angel May
Pokemon - Free Play Constructed Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom Z-13 Friday 10:00 AM Angel May
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 14 Friday 10:00 AM Todd Gardiner
Drop-In Console Gaming Console Gaming Event Space A 01 Friday 10:00 AM Jaki Hunt
Drop-In LAN Gaming Console Gaming Event Space A 02 Friday 10:00 AM Jaki Hunt
Hogwarts House Cup: Potions and Herbology Creation Station Suite 206 Friday 10:00 AM Jamie Bear
Citizen Heroes Game Lab Grand Ballroom B-14 Friday 10:00 AM Jason Harris
Don't Make a Sound Game Lab Grand Ballroom B-13 Friday 10:00 AM Adam Michaud
Sorcerer's Duel Game Lab Grand Ballroom B-12 Friday 10:00 AM Chris Truebe
Star Trek Spaceship Battle Game Lab Grand Ballroom C-12 Friday 10:00 AM Geordie Humphrey
Assassins Check-In! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Friday 10:00 AM Ash Butler
Thirteenth Curse Live Action Role Playing (LARP) Washington Friday 10:00 AM Michael Birkes, Fiora Birkes
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Friday 10:00 AM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Friday 10:00 AM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Friday 10:00 AM George Paresa
Mage Knight Dungeon Miniatures Grand Ballroom T-07 Friday 10:00 AM Michael Quade
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Friday 10:00 AM Robert Carpenter
king kong vs wings of war Miniatures Grand Ballroom Q-07 Friday 10:00 AM Michelle Kelly
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 10:00 AM Arc Riley, Matthew Owens, Matthew Owens
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Friday 10:00 AM Arc Riley, Matthew Owens, Nathan Addison
Annihilation Zombies - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Friday 10:00 AM David Turner, Randy Paterno, Dennis Watson, Keri Turner
Embark - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-03 Friday 10:00 AM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Mike Vander Veen
Paws and Padlocks - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Friday 10:00 AM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
Blazing Inferno Board Games Grand Ballroom J-10 Friday 10:30 AM Nathan Monger
Number 9 Board Games Grand Ballroom K-06 Friday 10:30 AM Ella Jensen
Photosynthesis Board Games Grand Ballroom H-14 Friday 10:30 AM Nicholas Noe
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Friday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Friday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Friday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Friday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Friday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Friday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Friday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Friday 10:30 AM
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Friday 10:30 AM William Lauver
Alhambra Board Games Grand Ballroom V-11 Friday 11:00 AM Alex Jensen
Buffy the Vampire Slayer Board Games Grand Ballroom Z-10 Friday 11:00 AM Clayton Baisch
Disney Villainous w/ All Exp Board Games Grand Ballroom Z-08 Friday 11:00 AM Mike Lord
Illuminati Board Games Grand Ballroom L-13 Friday 11:00 AM Chris Ballowe
Jump Drive Board Games Grand Ballroom H-15 Friday 11:00 AM William Staab
My Little Scythe Board Games Grand Ballroom K-06 Friday 11:00 AM Ella Jensen
Planet Board Games Grand Ballroom J-13 Friday 11:00 AM Marcus Egan
Reef Board Games Grand Ballroom L-15 Friday 11:00 AM Car Bostick
Ygdrassil Board Games Grand Ballroom J-15 Friday 11:00 AM Nicholas Lauman
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Friday 11:00 AM Todd Gardiner
Kitten Caboodle: Making Cat Toys, Joys, & Games! Creation Station Suite 206 Friday 11:00 AM Ellen Klowden, Contessa Timmerman, Melissa Powell
Battle-Mage Game Lab Grand Ballroom C-13 Friday 11:00 AM Branin Orcutt
Hello There Human Game Lab Grand Ballroom C-14 Friday 11:00 AM Julia Jacobs
Herbie Game Lab Grand Ballroom B-12 Friday 11:00 AM Donovan Brouwer
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Friday 11:00 AM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Friday 11:00 AM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Friday 11:00 AM George Paresa
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Friday 11:00 AM Robert Carpenter
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 11:00 AM Arc Riley, Matthew Owens, Matthew Owens
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Friday 11:00 AM Arc Riley, Matthew Owens, Nathan Addison
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 04 Friday 11:00 AM Anthony Gambino, Ricky Farmer
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 07 Friday 11:00 AM Anthony Gambino, Jake Ferryman
Black Orchestra Board Games Grand Ballroom J-14 Friday 11:30 AM Kevin Morton
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Friday 11:30 AM Hao Tran
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Friday 11:30 AM
Flicks Wars - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Friday 11:30 AM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Satheian Indipro
Pirate Loot - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Friday 11:30 AM Bobbi Weth, David Turner, Randy Paterno, Keri Turner
Defending the Weird Role Playing (RPG) Timberline 12 Friday 11:30 AM Darin Briskman
EP 2nd Ed: Did you read the EULA? Role Playing (RPG) Timberline 10 Friday 11:30 AM Kenneth Brown
For The Legion Role Playing (RPG) Timberline 04 Friday 11:30 AM Dave Perry
Forgetful Realms - Tabula Rasa Role Playing (RPG) Lower Lobby 07 Friday 11:30 AM Aryn Orwig
Maximum Apocalypse RPG: The Hunt Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Friday 11:30 AM Randy Uhls
7 Blunders (variant of 7 Wonders) Board Games Grand Ballroom L-08 Friday 12:00 PM Dale Braun
Abomination: The Heir of Frankenstein Board Games Grand Ballroom H-13 Friday 12:00 PM Martin Lamssies
Artemis Project Board Games Grand Ballroom K-07 Friday 12:00 PM Aaron Jensen
Axis & Allies Board Games Grand Ballroom T-13 Friday 12:00 PM Samuel Liebelt
Dominant Species Board Games Grand Ballroom F-12 Friday 12:00 PM Matthew Gaffney
The Expanse Board Game w/ EXP Board Games Grand Ballroom M-14 Friday 12:00 PM David Finn
Firefly: The Game Board Games Grand Ballroom Z-09 Friday 12:00 PM Anna Holiday
Food Chain Magnate Board Games Grand Ballroom M-15 Friday 12:00 PM Arne Larson
Funkoverse POP! - Entire First Season Board Games Grand Ballroom Z-08 Friday 12:00 PM Mike Lord
Galaxy Defenders Board Games Grand Ballroom N-13 Friday 12:00 PM Robert Beachler
GameStorm Presents-Canopy Board Games Grand Ballroom A-07 Friday 12:00 PM Timothy V Eisner Butzen
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Friday 12:00 PM Jonathan Liu
Hellenica: The Story of Greece Board Games Grand Ballroom S-12 Friday 12:00 PM David Abel
NXS: Man-o-War Board Games Grand Ballroom M-12 Friday 12:00 PM Kevin Kane
Play Dinosaur Island with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-09 Friday 12:00 PM Jessy Damon
Play Teotihuacan: City of Gods with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-10 Friday 12:00 PM Jessy Damon
Potions & Puppies Board Games Grand Ballroom T-11 Friday 12:00 PM Michelle Alster
Santorini 2 vs 2 Board Games Grand Ballroom H-14 Friday 12:00 PM Nicholas Noe
Terraforming Mars Board Games Grand Ballroom J-13 Friday 12:00 PM Matthew Rivera
Yugioh - Open Play Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom Z-15 Friday 12:00 PM Angel May
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 14 Friday 12:00 PM Todd Gardiner
Watercolour Techniques: Blood & Backdrops Creation Station Suite 206 Friday 12:00 PM Ley Hazard
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Friday 12:00 PM
GameStorm, the game Game Lab Grand Ballroom C-14 Friday 12:00 PM Robert Lacosse
Knife FIght in a Closet Game Lab Grand Ballroom B-13 Friday 12:00 PM Andrew Mayer
Mechs Angels Daemons Game Lab Grand Ballroom C-15 Friday 12:00 PM Petr Sorfa
Patriots vs. Loyalist Game Lab Grand Ballroom C-12 Friday 12:00 PM Jonathan Hager
Secrets of the Post-Apocalypse Game Lab Grand Ballroom B-12 Friday 12:00 PM Nikolas Rex
Swarm Call Game Lab Grand Ballroom C-13 Friday 12:00 PM Travis Williams
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Friday 12:00 PM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Friday 12:00 PM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Friday 12:00 PM George Paresa
Fallout: Equestria Miniatures Grand Ballroom V-07 Friday 12:00 PM Jacob Schultz
Monsterpocalypse Miniatures Grand Ballroom Q-07 Friday 12:00 PM Michelle Kelly
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Friday 12:00 PM Robert Carpenter
"Want to Play a Game" Teaching other people to play Panels Pendleton Friday 12:00 PM Dave Howell
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 12:00 PM Arc Riley, Matthew Owens, Matthew Owens
Dice Games (4 Players) - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Friday 12:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Mike Vander Veen
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Friday 12:00 PM William Lauver
The Castle of Burgundy Board Games Grand Ballroom L-12 Friday 12:30 PM Michelle Murray
Leonardo Da Vinci Board Games   Friday 12:30 PM Debra Stansbury
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Friday 12:30 PM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Friday 12:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Friday 12:30 PM Davena Oaks, Jared Oaks
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Friday 12:30 PM
DDAL09-01 Escape from Elturgard Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Friday 12:30 PM
DDAL09-02 Stopped at the Gate Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Friday 12:30 PM
DDAL09-05 Faces of Fortune Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Friday 12:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Christopher Bagg
DDAL09-08 In the Garden of Evil Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Friday 12:30 PM Davena Oaks, Jared Oaks
Mage Knight Dungeon Miniatures Grand Ballroom T-07 Friday 12:30 PM Michael Quade
Cows In My Pants - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Friday 12:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Kathi Sjostrom
Dice Games (5/6 Players) - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-03 Friday 12:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Nuts About Mutts - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Friday 12:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
Tile Placement Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-04 Friday 12:30 PM David Turner, Randy Paterno, Dennis Watson, Keri Turner
8 Bit Attack Board Games Grand Ballroom Z-08 Friday 1:00 PM Scott Rose
Above and Below Board Games Grand Ballroom F-14 Friday 1:00 PM Heather Drake
Burgle Bros. Board Games Grand Ballroom J-09 Friday 1:00 PM John Keel
Champions of Midgard Board Games Grand Ballroom M-12 Friday 1:00 PM Kevin Moore
Constellations Board Games Grand Ballroom H-12 Friday 1:00 PM Jennifer Johnson
Enchanters: Overlords Board Games Grand Ballroom V-08 Friday 1:00 PM Ryan Falls
Imperial Settlers Board Games Grand Ballroom J-06 Friday 1:00 PM Shawn Goddard
Learn to play Astra Imperator Board Games Grand Ballroom E-13 Friday 1:00 PM Kevin Clement
Leaving Earth: Moon Race Board Games Grand Ballroom F-13 Friday 1:00 PM Aaron Aust
Pondora Board Games Grand Ballroom J-10 Friday 1:00 PM Nathan Monger
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Friday 1:00 PM Hao Tran
Sagrada Board Games Grand Ballroom K-06 Friday 1:00 PM Ella Jensen
Short games from Steve Jackson Games Board Games Grand Ballroom L-13 Friday 1:00 PM Chris Ballowe
Zombie Dice Board Games Grand Ballroom L-15 Friday 1:00 PM Haley Truebe
Catan Crafts 1: Foam Tiles! Creation Station Suite 206 Friday 1:00 PM Contessa Timmerman, A.m. Brosius
Battle-Mage Game Lab Grand Ballroom B-14 Friday 1:00 PM Branin Orcutt
My Evil Plan Game Lab Grand Ballroom C-12 Friday 1:00 PM Jonathan Hager
Rouwber Dynasty Game Lab Grand Ballroom B-13 Friday 1:00 PM Donovan Brouwer
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Friday 1:00 PM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Friday 1:00 PM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Friday 1:00 PM George Paresa
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Friday 1:00 PM Robert Carpenter
Warhammer Underworlds Miniatures Grand Ballroom Z-07 Friday 1:00 PM Elizabeth Boyd
Getting your Game to Market Panels Pendleton Friday 1:00 PM James Ernest, Timothy V Eisner Butzen, Alex Flagg
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 1:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Friday 1:00 PM Matthew Owens, Tom Parker, Arc Riley
Cows In My Pants - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Friday 1:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Kathi Sjostrom
Nuts About Mutts - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Friday 1:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
Outback - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Friday 1:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Satheian Indipro
Xia: Legends of a Drift System - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Friday 1:00 PM Riley Crowder, David Turner, Randy Paterno, Keri Turner
Starfinder Character Creation Workshop Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Friday 1:00 PM Arc Riley, Arc Riley
Dead of Winter: The Long Night Board Games Grand Ballroom S-13 Friday 1:30 PM Michael Whitehead
Pondora Board Games Grand Ballroom J-10 Friday 1:30 PM Nathan Monger
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Friday 1:30 PM
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Friday 1:30 PM William Lauver
Starfinder #2-03: The Withering World Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Friday 1:30 PM Arc Riley, Arc Riley
HP 2-2 That Which Lies Beneath Arcanis Organized Play, Organized RPG Campaigns East Wing 1-01 Friday 2:00 PM Robert Ehmann, Alexander Van Meter
Buffy the Vampire Slayer Board Games Grand Ballroom L-06 Friday 2:00 PM David Peterson
Dice Thrones Board Games Grand Ballroom J-14 Friday 2:00 PM Kevin Morton
GameStorm Presents-Cohort VIII Games Board Games Grand Ballroom A-08 Friday 2:00 PM Dawson Cowals
Justice League: Dawn of Heroes Board Games Grand Ballroom M-14 Friday 2:00 PM David Finn
Kingdom Builder with All Expansions Board Games Grand Ballroom K-07 Friday 2:00 PM Aaron Jensen
Pondora Board Games Grand Ballroom J-10 Friday 2:00 PM Nathan Monger
Quadropolis Board Games Grand Ballroom V-09 Friday 2:00 PM Mike Lord
Sidereal Confluence Board Games Grand Ballroom L-10 Friday 2:00 PM Carl Anderson
Top Secret Spies aka Heimlich & Co. Board Games Grand Ballroom K-06 Friday 2:00 PM Ella Jensen
Wild Blue Yonder Board Games Grand Ballroom V-11 Friday 2:00 PM Scott Beall
Magic Pack Wars - Throne of Eldraine Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-11 Friday 2:00 PM Angel May
Warhammer Champions - Super Sealed Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom Z-13 Friday 2:00 PM Angel May
The Contest of the Queen's Knights Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Friday 2:00 PM Todd Gardiner
Four Hours to Reno Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 12 Friday 2:00 PM Todd Gardiner
Artemis 201 Console Gaming Event Space A 03 Friday 2:00 PM Bryan Wolcott
Fandom Food Creation Station Suite 206 Friday 2:00 PM Jamie Bear, Debra Stansbury
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Friday 2:00 PM Davena Oaks, Jared Oaks
E.S.C.A.P.E. Mission System Test Game Lab Grand Ballroom C-13 Friday 2:00 PM Keith Schnelle
JoustMania! Game Lab Suite 216 Friday 2:00 PM Michael Johnson
Mechs Angels Daemons Game Lab Grand Ballroom C-14 Friday 2:00 PM Petr Sorfa
Trophy Case Game Lab Grand Ballroom C-12 Friday 2:00 PM Dave Howell
Assassins Check-In! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Friday 2:00 PM Ash Butler
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Friday 2:00 PM Robert Carpenter
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 2:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Friday 2:00 PM Matthew Owens, Tom Parker, Arc Riley
Kids Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-03 Friday 2:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
Party Games (6 Players) - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-01 Friday 2:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Kathi Sjostrom
Adrift Role Playing (RPG) Timberline 02 Friday 2:00 PM Sean Casey
Air Adventure Aboard the Blazing Icarus Role Playing (RPG) Lower Lobby 04 Friday 2:00 PM Leo McNaughton
Asteroid! Role Playing (RPG) Timberline 06 Friday 2:00 PM Jerome Thorp
Calendar Guild: Around the World in 8 Holidays Role Playing (RPG) Timberline 14 Friday 2:00 PM Tom Munkres
Carnage Park Role Playing (RPG) Timberline 11 Friday 2:00 PM Sherry Parker
Diesel Empire: Fall of the Elven Lands Role Playing (RPG) Timberline 10 Friday 2:00 PM Jefferson Lee
Improvised D&D Role Playing (RPG) Timberline 08 Friday 2:00 PM Andy Ernst
Paranet in Portlandia Role Playing (RPG) Timberline 07 Friday 2:00 PM Aric Clark
Resident Evil: Rescue Raccoon City Role Playing (RPG) Timberline 03 Friday 2:00 PM Brendan Toliver
The Sewer Rats Of Telipax: A World Of Eiracken Adventure. Role Playing (RPG) Timberline 09 Friday 2:00 PM David Holbrook
Savage Worlds: M4s and Dragons Part I Role Playing (RPG) Lower Lobby 03 Friday 2:00 PM Rodney Barnes
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 04 Friday 2:00 PM Anthony Gambino
CMP 2019-03 Hard Times Come A Knocking At My Door Shadowrun Missions Pettygrove 01 Friday 2:00 PM Anthony Gambino, William Asher
CMP 2019-07 Firm Favorite Shadowrun Missions Pettygrove 03 Friday 2:00 PM Anthony Gambino, Eva Kathleen Sharp
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 07 Friday 2:00 PM Anthony Gambino
Compounded Board Games Grand Ballroom H-15 Friday 2:30 PM Mark Daley
Dice Forge w/ Rebellion Board Games Grand Ballroom V-08 Friday 2:30 PM Ryan Falls
Pondora Board Games Grand Ballroom J-10 Friday 2:30 PM Nathan Monger
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Friday 2:30 PM Hao Tran
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Friday 2:30 PM Davena Oaks, Drew Wood, Jared Oaks
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Friday 2:30 PM Davena Oaks, Jared Oaks
Mage Knight Dungeon Miniatures Grand Ballroom T-07 Friday 2:30 PM Michael Quade
Clustered - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Friday 2:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Wooly Whammoth - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Friday 2:30 PM David Turner, Randy Paterno, Randy Paterno, Keri Turner
Architects of the West Kingdom, Beginners welcome Board Games Grand Ballroom L-05 Friday 3:00 PM Michael Wild
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Friday 3:00 PM Timothy V Eisner Butzen
Elysium:Goddesses & Dionysus (fan-variant) Board Games Grand Ballroom V-10 Friday 3:00 PM Dale Braun
Everdell Board Games Grand Ballroom J-14 Friday 3:00 PM Kevin Morton
Gold is for the Greedy Board Games Grand Ballroom J-10 Friday 3:00 PM Nathan Monger
King of Tokyo + Power Up + Halloween Board Games Grand Ballroom J-05 Friday 3:00 PM Mike McCarrig
Learn to play Terraforming Mars Board Games Grand Ballroom L-14 Friday 3:00 PM Joseph Garcia
Res Arcana Board Games Grand Ballroom H-14 Friday 3:00 PM John Redmond
Victoriana Board Games Grand Ballroom F-15 Friday 3:00 PM Eric Endres
Villagers Board Games Grand Ballroom K-07 Friday 3:00 PM Aaron Jensen
A War of Whispers Board Games Grand Ballroom H-13 Friday 3:00 PM Martin Lamssies
say bye to the villians Board Games Grand Ballroom J-15 Friday 3:00 PM Nicholas Lauman
Dice-Bag D.I. Y. 1: Weaving & Needlecraft Creation Station Suite 206 Friday 3:00 PM Contessa Timmerman, A.m. Brosius
Bullets and Babes Game Lab Grand Ballroom C-13 Friday 3:00 PM Kari Stocks
Dumpling Dash Game Lab Grand Ballroom B-12 Friday 3:00 PM Richard Battaglia
Tactical Twister Game Lab Grand Ballroom C-12 Friday 3:00 PM Dave Howell
House Party Live Action Role Playing (LARP) Event Space B Friday 3:00 PM Andrea Juneau
Nerf Zombies Live Action Role Playing (LARP) Washington Friday 3:00 PM Robert Lacosse
Battletech: Year of the Rat Miniatures Grand Ballroom X-07 Friday 3:00 PM George Paresa
Warhammer Skirmish Extravaganza! Miniatures Grand Ballroom Z-05 Friday 3:00 PM Robert Carpenter
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 3:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Friday 3:00 PM Matthew Owens, Tom Parker, Arc Riley
Grandpa Beck's Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-03 Friday 3:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Satheian Indipro
MicroGammon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-02 Friday 3:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Nathan Schurr
Wooly Whammoth - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Friday 3:00 PM David Turner, Randy Paterno, Randy Paterno, Keri Turner
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Friday 3:00 PM William Lauver
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Friday 3:30 PM Timothy V Eisner Butzen
One Hit Kill Board Games Grand Ballroom K-06 Friday 3:30 PM Ella Jensen
Play Dice Hospital with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-09 Friday 3:30 PM Jessy Damon
Play Fleet: The Dice Game with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-10 Friday 3:30 PM Jessy Damon
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Friday 3:30 PM
Animal Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Friday 3:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
MicroGammon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-02 Friday 3:30 PM
Aye Dark Overlord Board Games Grand Ballroom L-15 Friday 4:00 PM Haley Truebe
Buffy the Vampire Slayer (2016) Board Games Grand Ballroom J-06 Friday 4:00 PM Ken Chin
Bus Board Games Grand Ballroom J-13 Friday 4:00 PM Paul Goshorn
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Friday 4:00 PM Timothy V Eisner Butzen
Castle Panic Board Games Grand Ballroom M-12 Friday 4:00 PM Robert Beachler
Clank! w/ Gold and Silk & Sunken Treasures Exp Board Games Grand Ballroom V-09 Friday 4:00 PM Mike Lord
Cows In My Pants Board Games Grand Ballroom M-14 Friday 4:00 PM Kathi Sjostrom
GameStorm Presents-Potions and Puppies Board Games Grand Ballroom A-06 Friday 4:00 PM Michelle Alster
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Friday 4:00 PM Jonathan Liu
Kingdom Builder Board Games Grand Ballroom J-12 Friday 4:00 PM Bryan Vogh
Kingdomino Board Games Grand Ballroom K-06 Friday 4:00 PM Ella Jensen
Quacks of Quedlinburg: The Herb Witches Board Games Grand Ballroom V-08 Friday 4:00 PM Ryan Falls
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Friday 4:00 PM Hao Tran
Sagrada Board Games Grand Ballroom V-15 Friday 4:00 PM Devin Bruno
Sushi Go! Board Games Grand Ballroom E-13 Friday 4:00 PM Heather Drake
Tsuro Board Games Grand Ballroom J-05 Friday 4:00 PM Mike McCarrig
Dice-Bag D.I.Y 2: Sew Your Own Dice Bag! Creation Station Suite 206 Friday 4:00 PM Contessa Timmerman, A.m. Brosius
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Friday 4:00 PM
Old School Rebellion Indie Hurricane (Indie RPG) West Wing 2-02 Friday 4:00 PM Andrew Mayer
Biologique, Play Test Game Lab Grand Ballroom B-14 Friday 4:00 PM Michelle Jones
Dungeon Skirmish Game Lab Grand Ballroom B-13 Friday 4:00 PM Joey Benz
Paved Paradise Game Lab Grand Ballroom C-14 Friday 4:00 PM Linda Pope
Press Gang Game Lab Grand Ballroom C-12 Friday 4:00 PM Rick Holzgrafe
Hungry Hungry Hippos: LARP Edition Live Action Role Playing (LARP) Washington Friday 4:00 PM Robert Lacosse
kill it keep it Miniatures Grand Ballroom Q-07 Friday 4:00 PM Michelle Kelly
3D Printing for your Games Panels Pendleton Friday 4:00 PM Adrian Koester
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 4:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Friday 4:00 PM Matthew Owens, Tom Parker, Arc Riley
Cover Your Kingdom - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Friday 4:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Peter Emerson
Cytosis - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-03 Friday 4:00 PM David Turner, Randy Paterno, Randy Paterno, Keri Turner
Midnight Zombie Marathon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Friday 4:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 04 Friday 4:00 PM Anthony Gambino
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 07 Friday 4:00 PM Anthony Gambino
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Friday 4:30 PM Timothy V Eisner Butzen
Kingdomino Board Games Grand Ballroom K-06 Friday 4:30 PM Ella Jensen
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Friday 4:30 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Friday 4:30 PM
DDAL00-01 Window to the Past Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Friday 4:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Daniel Russell
DDAL09-02 Stopped at the Gate Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Friday 4:30 PM Davena Oaks
DDAL09-03 Hungry Shadows Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Friday 4:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Jay Elmore
DDAL09-08 In the Garden of Evil Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Friday 4:30 PM
DDAL09-09 Ruined Prospects Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Friday 4:30 PM Davena Oaks, Jared Oaks, Kevynn Bogart
DDAL09-12 The Breath of Life Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Friday 4:30 PM Davena Oaks, Darin Briskman, Jared Oaks
Cover Your Kingdom - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Friday 4:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Peter Emerson
Midnight Zombie Marathon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Friday 4:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Paranoia - Loading Role Playing (RPG) Lower Lobby 06 Friday 4:30 PM Nelson Kidd
We're Being Replaced?! (a Toon RPG adventure) Role Playing (RPG) Timberline 05 Friday 4:30 PM Danny Oxman
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Friday 4:30 PM William Lauver
Fallen Land: A Post Apocalyptic Board Game w/EXP Board Games Grand Ballroom M-14 Friday 5:00 PM David Finn
CREATURES AND CULTIST Board Games Grand Ballroom E-14 Friday 5:00 PM Scott Rose
Century: Golem Edition Board Games Grand Ballroom H-14 Friday 5:00 PM John Redmond
Clank! w/ Gold and Silk & Sunken Treasures Exp Board Games Grand Ballroom V-09 Friday 5:00 PM Mike Lord
Cthulhu: Death May Die Board Games Grand Ballroom H-13 Friday 5:00 PM Philip Chester
Fantastic Factories Board Games Grand Ballroom H-15 Friday 5:00 PM Mark Daley
Red Dragon Inn Board Games Grand Ballroom S-12 Friday 5:00 PM Shalon Dittler
Roll for the Galaxy Board Games Grand Ballroom T-11 Friday 5:00 PM Craig Cummings
Super Fight Board Games Grand Ballroom V-15 Friday 5:00 PM Devin Bruno
Tapestry Board Games Grand Ballroom F-15 Friday 5:00 PM Eric Endres
Home by Dark Indie Hurricane (Indie RPG) West Wing 2-01 Friday 5:00 PM Jason Olsan
Lions, Tigers and Bears Game Lab Grand Ballroom B-12 Friday 5:00 PM Ryan Birney
Battletech: Year of the Rat Miniatures Grand Ballroom X-07 Friday 5:00 PM George Paresa
Mage Knight Dungeon Miniatures Grand Ballroom T-07 Friday 5:00 PM Michael Quade
Top Anticipated Games of 2020 Panels Pendleton Friday 5:00 PM Jason Bostick, Aaron Curtis
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 5:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Miniatures: Open Painting & Open Instructional Chat Creation Station Suite 206 Friday 5:15 PM Chad Budrow, Nathan Koch, Tricia Kuhn
Battlestar Galactica (with Daybreak) Board Games Grand Ballroom N-14 Friday 5:30 PM Matthew Gaffney
Thurn & Taxis Board Games Grand Ballroom J-09 Friday 5:30 PM John Keel
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Friday 5:30 PM
Cover Your Assets - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Friday 5:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Peter Emerson
Fief: France 1429 Board Games Grand Ballroom E-13 Friday 6:00 PM Wilhelm Fitzpatrick
GameStorm Presents-JW Studio Maker Board Games Grand Ballroom A-07 Friday 6:00 PM
Ill-Fated Exhibit Board Games Grand Ballroom Z-09 Friday 6:00 PM Andy Tauber
Millennium Blades Board Games Grand Ballroom F-13 Friday 6:00 PM Josh Rinker
Play Chocolate Factory with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-09 Friday 6:00 PM Jessy Damon
Play Clank! Expeditions: Gold and Silk with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-10 Friday 6:00 PM Jessy Damon
Red Dragon Inn Board Games Grand Ballroom S-12 Friday 6:00 PM Shalon Dittler
Roborally - Mandantory Overtime Board Games Grand Ballroom N-09 Friday 6:00 PM Marcus Evenstar
Space Alert + The New Frontier Board Games Suite 166 Friday 6:00 PM Mike McCarrig
Terraforming Mars w/Market Varient Rules Board Games Grand Ballroom L-05 Friday 6:00 PM Donovan Brouwer
Tomes of Madness Board Games Grand Ballroom S-13 Friday 6:00 PM Dave Perry
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Friday 6:00 PM
Amazement Park Game Lab Grand Ballroom B-12 Friday 6:00 PM Dave Myers
Ghosts in the Castle Game Lab Grand Ballroom C-12 Friday 6:00 PM Michael Sluss
Assassins Check-In! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Friday 6:00 PM Ash Butler
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 6:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Cover Your Assets - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Friday 6:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Peter Emerson
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Friday 6:00 PM William Lauver
Starfinder #2-00: Fate of the Scoured God Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 07 Friday 6:00 PM Arc Riley, Arc Riley, Robert Ehmann, Ian McBride, Kmagical Dbeautiful, Jason Rice
The Big Idea Board Games Grand Ballroom M-13 Friday 6:30 PM Michael Hopcroft
Kemet Board Games Grand Ballroom M-12 Friday 6:30 PM Robert Beachler
Magic Draft - Theros: Beyond Death Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-11 Friday 6:30 PM Angel May
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Friday 6:30 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Friday 6:30 PM
Open Scenario in Arcanis System Arcanis Organized Play, Organized RPG Campaigns East Wing 1-01 Friday 7:00 PM Robert Ehmann, Zachary Caslar
Battlestar Galactica 4 Destination Game Board Games Grand Ballroom S-12 Friday 7:00 PM David Peterson
Churchill Board Games Grand Ballroom V-11 Friday 7:00 PM Scott Beall
Clank! In! Space! Board Games Grand Ballroom F-12 Friday 7:00 PM Anna Holiday
Dune, Spicy Game Board Games Grand Ballroom L-08 Friday 7:00 PM Michael Wild
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Friday 7:00 PM Jonathan Liu
Homesteaders: New Beginnings Board Games Grand Ballroom V-08 Friday 7:00 PM Ryan Falls
Inhuman Condition Board Games Grand Ballroom F-14 Friday 7:00 PM Brendan Toliver
S'Quarrels Board Games Grand Ballroom H-12 Friday 7:00 PM Jennifer Johnson
Salem 1692 Board Games Grand Ballroom L-10 Friday 7:00 PM Mike McCrory
Terraforming Mars Board Games Grand Ballroom T-10 Friday 7:00 PM Craig Cummings
Tongiaki Board Games Grand Ballroom L-14 Friday 7:00 PM Tom Harrison
Four Hours to Reno Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 14 Friday 7:00 PM Todd Gardiner
Stealing the Eye Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 12 Friday 7:00 PM Todd Gardiner
Artemis 101 Console Gaming Event Space A 15 Friday 7:00 PM Benjamin Venable
Ergonomics of Gaming: Avoiding and/or Healing Repetitive Stress Injuries Creation Station Suite 206 Friday 7:00 PM Sharon Rose, Robert Fesler
New Faces Indie Hurricane (Indie RPG) West Wing 2-01 Friday 7:00 PM Keith Schnelle
Battletech: Year of the Rat Miniatures Grand Ballroom X-07 Friday 7:00 PM George Paresa
Mage Knight Dungeon Miniatures Grand Ballroom T-07 Friday 7:00 PM Michael Quade
Warhammer Underworlds Miniatures Grand Ballroom Z-07 Friday 7:00 PM Elizabeth Boyd
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 7:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
The 2020 Northwest Regional Diamonds Championship Play & Win   Friday 7:00 PM David Turner
Antiquity Quest - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Friday 7:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keegan Clements-Housser
Card Games (Larger Groups) - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Friday 7:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Peter Emerson
Appurritions Role Playing (RPG) Timberline 06 Friday 7:00 PM Michelle Alster
Bad Day to fly Role Playing (RPG) Timberline 05 Friday 7:00 PM Gary Miller
The Egg McGuffin Role Playing (RPG) Lower Lobby 05 Friday 7:00 PM Mark Santillo
Fateful Friday- In the Home of Baba Yaga Role Playing (RPG) Timberline 12 Friday 7:00 PM Bobbi Weth
Fateful Friday: Calendar Guild: The Peoria Pumpkin Plague Role Playing (RPG) Timberline 13 Friday 7:00 PM Tom Munkres
Fateful Friday: Fudge Anime Role Playing (RPG) Timberline 09 Friday 7:00 PM Rodney Barnes
Fateful Friday: Scramble in Warsaw Role Playing (RPG) Timberline 11 Friday 7:00 PM Monica Wagner
Fateful Friday: The Crisp Line Role Playing (RPG) Timberline 14 Friday 7:00 PM Riley Crowder
Heroic Helpful Heroes : "We Could Be Heroes, if just for one day" Role Playing (RPG) West Wing 1-01 Friday 7:00 PM Paul Abeyta
Maximum Apocalypse RPG: Quickstart Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Friday 7:00 PM Randy Uhls
Mermaid Hunters! Role Playing (RPG) Lower Lobby 02 Friday 7:00 PM Nick Smith
Project Q - Perseverance of Prudence Role Playing (RPG) Timberline 03 Friday 7:00 PM Matt Buckley
Seventh Heaven Role Playing (RPG) Jantzen 01 Friday 7:00 PM Sean Casey
Tourist Trap Role Playing (RPG) Timberline 04 Friday 7:00 PM Greg Gorden
The Withered Crag Role Playing (RPG) Timberline 02 Friday 7:00 PM Mike Harvey
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 04 Friday 7:00 PM Anthony Gambino, Ricky Farmer
CMP 2019-04 Then My Old Kentucky Home Goodnight Shadowrun Missions Pettygrove 03 Friday 7:00 PM Anthony Gambino
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 07 Friday 7:00 PM Anthony Gambino, Anthony Gambino
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Friday 7:30 PM
IndiPro Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-03 Friday 7:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Satheian Indipro
Katana - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Friday 7:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Ben Stambaugh
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Friday 7:30 PM William Lauver
Atlantis Rising 2nd Edition Board Games Grand Ballroom H-15 Friday 8:00 PM William Staab
Betrayal at House on the Hill + Widow's Walk Board Games Grand Ballroom J-05 Friday 8:00 PM Mike McCarrig
Cthulhu Wars Board Games Grand Ballroom N-13 Friday 8:00 PM John Redmond
Funkoverse POP! - Entire First Season Board Games Grand Ballroom X-08 Friday 8:00 PM Mike Lord
Paladins of the West Kingdom Board Games Grand Ballroom T-12 Friday 8:00 PM Chris Truebe
SpaceCorp 2025-2300AD Board Games Grand Ballroom L-12 Friday 8:00 PM Greg Moore
Telestrations Board Games Grand Ballroom Z-08 Friday 8:00 PM Haley Truebe
Tongiaki Board Games Grand Ballroom L-14 Friday 8:00 PM Tom Harrison
Victorian Masterminds Board Games Grand Ballroom H-12 Friday 8:00 PM Scott Rose
Magic Constructed - Free Play Commander Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-12 Friday 8:00 PM Angel May
Doctor Who LARP (Lines provided!) & Game Card Giveaway! Creation Station Suite 206 Friday 8:00 PM Ellen Klowden, Jeff Polier
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Friday 8:00 PM
Theatre Arcanos presents Never After Live Action Role Playing (LARP) Washington Friday 8:00 PM Matt Branstad, David Coronado, Michelle McNeill-Coronado
Mechwarrior Solaris 7 Miniatures Grand Ballroom Q-07 Friday 8:00 PM Michelle Kelly
Hammercrawl! Panels Event Space B Friday 8:00 PM Jacob Engstrom, Jacob Engstrom
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 8:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Katana - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Friday 8:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Ben Stambaugh
Play Dice Hospital with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-10 Friday 8:30 PM Jessy Damon
Play Quacks of Quedlinburg: The Herb Witches with Chix Can Game Board Games Grand Ballroom K-09 Friday 8:30 PM Jessy Damon
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Friday 8:30 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Friday 8:30 PM
DDAL00-03 Those that Came Before Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Friday 8:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Daniel Russell
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 1 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Friday 8:30 PM Davena Oaks, Jared Oaks
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 1 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Friday 8:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 2 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Friday 8:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Friday 8:30 PM
DDAL09-10 Tipping the Scales Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Friday 8:30 PM Davena Oaks, Jared Oaks, Kevynn Bogart
DDAL09-13 The Swarmed Heart Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Friday 8:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Darin Briskman
Growl Board Games Grand Ballroom X-08 Friday 9:00 PM Ryan Falls
Power Grid High Voltage Board Games Grand Ballroom L-13 Friday 9:00 PM Chris Ballowe
Telestrations After Dark Board Games Suite 166 Friday 9:00 PM Beth Kidd
Stealing the Eye Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Friday 9:00 PM Todd Gardiner
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 9:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
The 2020 Northwest Regional Coup Championship Play & Win   Friday 9:00 PM David Turner
Party Games (10 Players) - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-03 Friday 9:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Ben Stambaugh
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 04 Friday 9:00 PM Anthony Gambino, Ricky Farmer
CMP 2019-08 LOX, Locks, & Lochs Shadowrun Missions Pettygrove 01 Friday 9:00 PM Anthony Gambino, Everett Lee-Wuollet
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 07 Friday 9:00 PM Anthony Gambino, Anthony Gambino
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Friday 9:00 PM William Lauver
Growl + Undead Board Games Grand Ballroom X-08 Friday 9:30 PM Ryan Falls
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Friday 9:30 PM
Party Games (8+ Players) - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Friday 9:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Nathan Schurr
Replicants! - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Friday 9:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Will Carson
Growl + Undead Board Games Grand Ballroom X-08 Friday 10:00 PM Ryan Falls
Mansions of Madness (2d Edition):Path of the Serpent Board Games Grand Ballroom Z-08 Friday 10:00 PM Dale Braun
Miniatures Painting for Adults Creation Station Suite 206 Friday 10:00 PM Debra Stansbury, Tricia Kuhn
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Friday 10:00 PM
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Friday 10:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
JW Studio Maker - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-01 Friday 10:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keegan Clements-Housser
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Friday 10:30 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Friday 10:30 PM
JW Studio Maker - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-01 Friday 10:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keegan Clements-Housser
Cards Against Humanity Friday Board Games White Stag 01 Friday 11:00 PM Tom Munkres
Cards Against RPGs Friday Board Games White Stag 02 Friday 11:00 PM Tom Munkres
Trial By Trolley Board Games Grand Ballroom N-13 Friday 11:00 PM Chris Truebe
Late Night Gaming: Secrets of the Lost Station Board Games Grand Ballroom L-10 Friday 11:30 PM Riley Crowder
New Frontiers - The Race For The Galaxy Board Game Board Games Grand Ballroom H-15 Friday 11:30 PM William Staab
DDAL09-06 Infernal Insurgency Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Friday 11:30 PM Davena Oaks, Jared Oaks
Card Games (4 Players) - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-02 Friday 11:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Will Carson
878 Vikings / 1754 Conquest French and Indian War Board Games Grand Ballroom V-11 Saturday 12:00 AM Scott Beall
Outpost Board Games Grand Ballroom S-12 Saturday 12:00 AM Craig Cummings
DDAL05-09 Durlag's Tomb Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Saturday 12:00 AM Stan Teadtke, Davena Oaks, Jared Oaks
Choosing your Game Purchase Panels Pendleton Saturday 12:00 AM Jason Bostick, Adrian Koester, Steve Ellis
Are you a Werewolf? Live Action Role Playing (LARP) Washington Saturday 12:30 AM Kristopher Baxter
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Saturday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Saturday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Saturday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Saturday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Saturday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Saturday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Saturday 1:00 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Saturday 1:00 AM
DDAL00-10 Trust & Understanding Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Saturday 1:00 AM Jared Oaks, Davena Oaks, Daniel Russell
Carcassonne Hunters and Gatherers Board Games Grand Ballroom L-12 Saturday 6:00 AM Michelle Murray
Learn to play Astra Imperator Board Games Grand Ballroom E-14 Saturday 8:00 AM Ryan Clement
March of the Ants, all expansions Board Games Grand Ballroom J-10 Saturday 8:00 AM David Anderson
Oceans Board Games Grand Ballroom L-08 Saturday 8:00 AM Greg Moore
Rising Sun Board Games Grand Ballroom J-06 Saturday 8:00 AM Bradley Richards
Terraforming Mars Board Games Grand Ballroom E-13 Saturday 8:00 AM Aaron Deline
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 8:00 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 8:00 AM Matthew Owens, Arc Riley
Maximum Apocalypse RPG: The Hunt Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Saturday 8:00 AM Randy Uhls
Starfinder Character Creation Workshop Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Saturday 8:00 AM Arc Riley, Arc Riley
We Rate Dogs- The Card Game Board Games Grand Ballroom L-14 Saturday 8:30 AM Philip Chester
Wingspan Board Games Grand Ballroom L-13 Saturday 8:30 AM Michelle Murray
Starfinder #2-03: The Withering World Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Saturday 8:30 AM Arc Riley, Arc Riley
HP 2-3 Ancient Battles Unfinished (round 1) Arcanis Organized Play, Organized RPG Campaigns East Wing 1-01 Saturday 9:00 AM Robert Ehmann, Eric Gorman
Above and Below Board Games Grand Ballroom F-15 Saturday 9:00 AM Heather Drake
Amun-Re Board Games Grand Ballroom J-07 Saturday 9:00 AM Shawn Goddard
Architects of the West Kingdom: Age of Artisans Board Games Grand Ballroom H-15 Saturday 9:00 AM William Staab
Azul Board Games Grand Ballroom L-15 Saturday 9:00 AM Haley Truebe
Captain Sonar Board Games Grand Ballroom H-13 Saturday 9:00 AM Peter Drake
Catan Starfarers Board Games Grand Ballroom T-10 Saturday 9:00 AM Craig Cummings
Die Macher Board Games Grand Ballroom J-12 Saturday 9:00 AM Craig Cowley
Evolution: Climate Board Games Grand Ballroom K-05 Saturday 9:00 AM Matthew Selfors
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Saturday 9:00 AM Jonathan Liu
Grand Austria Hotel Board Games Grand Ballroom J-09 Saturday 9:00 AM David Corman
Imperial Settlers - Learn to Play Board Games Grand Ballroom T-14 Saturday 9:00 AM Jeff Isom
Level 7 [Omega Protocol] w/ expansion Board Games Grand Ballroom M-14 Saturday 9:00 AM David Finn
M.U.L.E. The Board Game Board Games Grand Ballroom F-13 Saturday 9:00 AM Michael Whitehead
PARKS Board Games Grand Ballroom K-10 Saturday 9:00 AM John Keel
Pathfinder Adventure Card Society #6-2 Board Games Grand Ballroom J-13 Saturday 9:00 AM Cody Harris
Pocket Ops Board Games Grand Ballroom K-06 Saturday 9:00 AM Ella Jensen
Twilight Struggle Board Games Grand Ballroom T-09 Saturday 9:00 AM David McCloskey
Wings for the Baron Board Games Grand Ballroom J-15 Saturday 9:00 AM Doug Walker
The Adventure of the Three Damosels of the Fountain Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Saturday 9:00 AM Todd Gardiner
Four Hours to Reno Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 12 Saturday 9:00 AM Todd Gardiner
JoustMania! Game Lab Suite 266 Saturday 9:00 AM Michael Johnson
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 9:00 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 9:00 AM Matthew Owens, Arc Riley
The Demon Hunters Of Kembol: A World Of Eiracken Adventure. Role Playing (RPG) Timberline 06 Saturday 9:00 AM David Holbrook
Diesel Empire: A Fist Full of Gilders Role Playing (RPG) Timberline 03 Saturday 9:00 AM Jefferson Lee
Just Enough Role Playing (RPG) Timberline 14 Saturday 9:00 AM Mark Santillo
Legacy of Dragonholt Role Playing (RPG) West Wing 1-01 Saturday 9:00 AM Amber Seward
Tyranny of Dragons T1 Role Playing (RPG) Lower Lobby 04 Saturday 9:00 AM Grant Babb
XCrawl in Space! Role Playing (RPG) Jantzen 02 Saturday 9:00 AM Aric Clark
XCrawl in Space! Role Playing (RPG) Jantzen 01 Saturday 9:00 AM Sara McNaughton
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Saturday 9:00 AM Anthony Gambino, Devin Gonzalez
CMP 2019-01 The Sun Shines Bright Shadowrun Missions Pettygrove 05 Saturday 9:00 AM Anthony Gambino, Jake Ferryman
CMP 2019-05 Down In The Valley Shadowrun Missions Pettygrove 03 Saturday 9:00 AM Anthony Gambino
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Saturday 9:00 AM Anthony Gambino, Everett Lee-Wuollet
TTAX 2020-01: Falling Into The Long Shadows Shadowrun Missions Pettygrove 07 Saturday 9:00 AM Anthony Gambino, William Asher
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Saturday 9:00 AM William Lauver
Mini-Painting Demo: Mixing & Shading Creation Station Suite 206 Saturday 9:15 AM Chad Budrow, Nathan Koch, Tricia Kuhn
Dominion: Rennaissance and Seaside Board Games Grand Ballroom V-12 Saturday 9:30 AM Alex Jensen
Minecraft Card Game? Board Games Grand Ballroom K-06 Saturday 9:30 AM Ella Jensen
Saboteur: The Lost Mines - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Saturday 9:30 AM David Turner, Randy Paterno, Randy Paterno, Keri Turner
Open Painting for Miniatures #2 Creation Station Suite 206 Saturday 9:45 AM Chad Budrow, Nathan Koch, Tricia Kuhn
Ad Astra Board Games Grand Ballroom J-05 Saturday 10:00 AM Mike McCarrig
Age of Conan: The Strategy Board Game Board Games Grand Ballroom T-08 Saturday 10:00 AM David Abel
Arcadia Quest: Riders (FULL CAMPAIGN) Board Games Grand Ballroom N-09 Saturday 10:00 AM Paul Powell
Aye Dark Overlord Board Games Grand Ballroom L-15 Saturday 10:00 AM Haley Truebe
Big Trouble in Little China Board Games Grand Ballroom L-14 Saturday 10:00 AM Philip Chester
Chickapig Board Games Grand Ballroom T-12 Saturday 10:00 AM Shalon Dittler
Constellations Board Games Grand Ballroom H-12 Saturday 10:00 AM Jennifer Johnson
Detective: City of Angels Board Games Grand Ballroom V-08 Saturday 10:00 AM Eric Endres
Dinosaurs of the Lost World Board Games Grand Ballroom V-11 Saturday 10:00 AM Scott Beall
Disney Villainous w/ All Exp Board Games Grand Ballroom Z-08 Saturday 10:00 AM Mike Lord
Exploding Kittens Board Games Grand Ballroom K-06 Saturday 10:00 AM Ella Jensen
Galaxy Defenders Board Games Grand Ballroom N-13 Saturday 10:00 AM Robert Beachler
Game of Thrones - Mother of Dragons Board Games Grand Ballroom J-14 Saturday 10:00 AM Kevin Morton
GameStorm Presents-Oni Press Games Board Games Grand Ballroom A-06 Saturday 10:00 AM Steve Ellis
Hansa Teutonica Board Games Grand Ballroom F-14 Saturday 10:00 AM Arne Larson
Merchants of Venus (1988) Board Games Grand Ballroom H-14 Saturday 10:00 AM Tom Harrison
NXS: Man-o-War Board Games Grand Ballroom M-12 Saturday 10:00 AM Kevin Kane
Potions & Puppies Board Games Grand Ballroom T-11 Saturday 10:00 AM Michelle Alster
Scoville w/ Labs expansion Board Games Grand Ballroom L-06 Saturday 10:00 AM Mark Daley
Stuffed Fables Board Games Grand Ballroom T-13 Saturday 10:00 AM Marcus Egan
Vindication Board Games Grand Ballroom S-13 Saturday 10:00 AM John Rochester
Magic Constructed - Free Play Open Format Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-13 Saturday 10:00 AM Angel May
Magic League - Theros: Beyond Death Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-14 Saturday 10:00 AM Angel May
Pokemon - Free Play Constructed Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom Z-13 Saturday 10:00 AM Angel May
Drop-In Console Gaming Console Gaming Event Space A 02 Saturday 10:00 AM Jaki Hunt
Drop-In LAN Gaming Console Gaming Event Space A 15 Saturday 10:00 AM Jaki Hunt
Golden Guidelines of Game Design Game Lab Suite 216 Saturday 10:00 AM Robert Lacosse
Good Kitty Game Lab Grand Ballroom C-12 Saturday 10:00 AM Andy Grossberg
Rouwber Dynasty Game Lab Grand Ballroom B-13 Saturday 10:00 AM Donovan Brouwer
Terraform Rollers Game Lab Grand Ballroom B-12 Saturday 10:00 AM Adam Michaud
Assassins Check-In! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Saturday 10:00 AM Ash Butler
Hungry Hungry Hippos: LARP Edition Live Action Role Playing (LARP) Washington Saturday 10:00 AM Robert Lacosse
LARP 301 Live Action Role Playing (LARP) Event Space B Saturday 10:00 AM Daniel Frister, Kristopher Baxter
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Saturday 10:00 AM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Saturday 10:00 AM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Saturday 10:00 AM George Paresa
Gaslands Arena of Death (12 can buggies) Miniatures Grand Ballroom V-07 Saturday 10:00 AM Travis Holter
Women in the History of Gaming Panels Pendleton Saturday 10:00 AM Leann Smith
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 10:00 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 10:00 AM Matthew Owens, Arc Riley
The 2020 Northwest Regional Wordsy Championship Play & Win   Saturday 10:00 AM David Turner
Paws and Padlocks - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Saturday 10:00 AM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
MARPG Character Creation + "Shadowboxing" Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Saturday 10:00 AM Randy Uhls
Blazing Inferno Board Games Grand Ballroom J-10 Saturday 10:30 AM Nathan Monger
Vye: The Card Game of Capture and Control Board Games Grand Ballroom K-06 Saturday 10:30 AM Ella Jensen
Zombie Dice (with expansions) Board Games Grand Ballroom S-12 Saturday 10:30 AM Danny Oxman
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Saturday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Saturday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Saturday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Saturday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Saturday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Saturday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Saturday 10:30 AM
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Saturday 10:30 AM
Shinjuku (playtest) Game Lab Grand Ballroom C-13 Saturday 10:30 AM Gary Kacmarcik
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Saturday 10:30 AM William Lauver
1846 Board Games Grand Ballroom M-15 Saturday 11:00 AM Chee Sing Lee
Alhambra Board Games Grand Ballroom V-12 Saturday 11:00 AM Alex Jensen
King of Tokyo Board Games Grand Ballroom K-06 Saturday 11:00 AM Ella Jensen
Kingsburg Board Games Grand Ballroom L-13 Saturday 11:00 AM Bryan Vogh
Motif: The Game of Music Theory Board Games Grand Ballroom N-14 Saturday 11:00 AM Dawson Cowals
NXS: Man-o-War Board Games Grand Ballroom M-12 Saturday 11:00 AM Kevin Kane
Space Cadet Dice Duel Board Games Grand Ballroom Z-08 Saturday 11:00 AM Mike Lord
GameLit & Fanfic Writers' Workshop! Creation Station Suite 206 Saturday 11:00 AM Robert Plamondon, Ellen Klowden, Karen Black
Knife FIght in a Closet Game Lab Grand Ballroom B-12 Saturday 11:00 AM Andrew Mayer
Planes Battle Buildings Game Lab Grand Ballroom C-15 Saturday 11:00 AM Petr Sorfa
Swarm Call Game Lab Grand Ballroom C-12 Saturday 11:00 AM Travis Williams
Nerf Zombies Live Action Role Playing (LARP) Washington Saturday 11:00 AM Robert Lacosse
Battletech main event Miniatures Grand Ballroom Q-07 Saturday 11:00 AM Michelle Kelly
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Saturday 11:00 AM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Saturday 11:00 AM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Saturday 11:00 AM George Paresa
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 11:00 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 11:00 AM Matthew Owens, Arc Riley
Annihilation Zombies - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Saturday 11:00 AM David Turner, Randy Paterno, Dennis Watson, Keri Turner
Katana - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Saturday 11:00 AM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Ben Stambaugh
Midnight Zombie Marathon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-01 Saturday 11:00 AM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Monster Mash! - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-03 Saturday 11:00 AM Bobbi Weth, David Turner, Randy Paterno, Keri Turner
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Saturday 11:00 AM Anthony Gambino, Devin Gonzalez
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Saturday 11:00 AM Anthony Gambino, Everett Lee-Wuollet
Colt Express with Marshal and Prisoners Expansion Board Games Grand Ballroom J-09 Saturday 11:30 AM David Corman
Dungeon Derby Board Games Grand Ballroom F-13 Saturday 11:30 AM Michael Whitehead
Fury of Dracula (3rd), Beginners Welcome Board Games Grand Ballroom S-12 Saturday 11:30 AM Michael Wild
New Frontiers - The Race For The Galaxy Board Game Board Games Grand Ballroom H-15 Saturday 11:30 AM William Staab
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Saturday 11:30 AM Hao Tran
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Saturday 11:30 AM
IndiPro Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-03 Saturday 11:30 AM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Satheian Indipro
Katana - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Saturday 11:30 AM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Ben Stambaugh
Midnight Zombie Marathon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-01 Saturday 11:30 AM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Die in Character Creation! Role Playing (RPG) Timberline 09 Saturday 11:30 AM Jerome Thorp
EP 2nd Ed: NanoOp: Grinder Role Playing (RPG) Timberline 10 Saturday 11:30 AM Kenneth Brown
Robot Warriors Role Playing (RPG) Timberline 08 Saturday 11:30 AM Chris Goodwin
Azul Board Games Grand Ballroom J-15 Saturday 12:00 PM Car Bostick
Clank! In! Space! Cyber Station 11 Board Games Grand Ballroom F-12 Saturday 12:00 PM Anna Holiday
GameStorm 22 Math Trade Board Games Suite 266 Saturday 12:00 PM Ben Stephenson
GameStorm Presents-Canopy Board Games Grand Ballroom A-07 Saturday 12:00 PM Timothy V Eisner Butzen
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Saturday 12:00 PM Jonathan Liu
Hero Master: An Epic Game of Epic Fails Board Games Grand Ballroom H-13 Saturday 12:00 PM Martin Lamssies
Learn to play Astra Imperator Board Games Grand Ballroom E-14 Saturday 12:00 PM Ryan Clement
NXS: Man-o-War Board Games Grand Ballroom M-12 Saturday 12:00 PM Kevin Kane
Nemesis Board Games Grand Ballroom Z-09 Saturday 12:00 PM Dale Braun
Root with Riverfolk and Underworld Expansions Board Games Grand Ballroom K-07 Saturday 12:00 PM Aaron Jensen
Sid Meier's Civilization (FFG 2010) with expansions Board Games Grand Ballroom F-14 Saturday 12:00 PM Matthew Gaffney
Victorian Masterminds Board Games Grand Ballroom L-15 Saturday 12:00 PM Scott Rose
Viticulture w/ Tuscany Essential Edition Board Games East Wing 2-01 Saturday 12:00 PM John Keel
Xia: Embers of a Forsaken Star Board Games Grand Ballroom L-10 Saturday 12:00 PM Riley Crowder
Marvel Champions - Learn to Play Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom Z-15 Saturday 12:00 PM Angel May
Story Time & Coloring Contest: Dungeons & Pixies! Creation Station Suite 206 Saturday 12:00 PM Ellen Klowden, Melissa Powell
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Saturday 12:00 PM
Adventum Game Lab Grand Ballroom B-12 Saturday 12:00 PM Tyler Walls
Dungeon Skirmish Game Lab Grand Ballroom B-14 Saturday 12:00 PM Joey Benz
Rise of Eden Game Lab Grand Ballroom C-14 Saturday 12:00 PM Mark Starr
Secrets of the Post-Apocalypse Game Lab Grand Ballroom B-13 Saturday 12:00 PM Nikolas Rex
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Saturday 12:00 PM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Saturday 12:00 PM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Saturday 12:00 PM George Paresa
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 12:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
The 2020 Northwest Regional ICECOOL Championship Play & Win   Saturday 12:00 PM David Turner
Wooly Whammoth - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-04 Saturday 12:00 PM David Turner, Randy Paterno, Randy Paterno, Keri Turner
Maximum Apocalypse RPG: The Rescue Mission Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Saturday 12:00 PM Randy Uhls
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Saturday 12:00 PM William Lauver
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Saturday 12:30 PM
DDAL-EB-01 The Night Land Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Saturday 12:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Christopher Bagg
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 2 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Saturday 12:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Saturday 12:30 PM
DDAL09-02 Stopped at the Gate Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Saturday 12:30 PM
DDAL09-04 The Day of the Devil Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Saturday 12:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Jay Elmore
DDAL09-08 In the Garden of Evil Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Saturday 12:30 PM
DDAL09-14 The Vast Emptiness of Grace Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Saturday 12:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Darin Briskman
Kids Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Saturday 12:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keri Turner
Wooly Whammoth - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-04 Saturday 12:30 PM David Turner, Randy Paterno, Randy Paterno, Keri Turner
Altiplano the Traveler Board Games Grand Ballroom S-13 Saturday 1:00 PM Doug Walker
Arch Rival Board Games Grand Ballroom H-12 Saturday 1:00 PM Jennifer Johnson
Bang! The Dice Game + Old Saloon Board Games Grand Ballroom Z-08 Saturday 1:00 PM Mike McCarrig
Clank in Space - Cyber Station Board Games Grand Ballroom J-05 Saturday 1:00 PM Kevin Moore
Dynasty: Era of the 5 Dynasties Board Games Grand Ballroom J-15 Saturday 1:00 PM Wilhelm Fitzpatrick
Gold is for the Greedy Board Games Grand Ballroom J-10 Saturday 1:00 PM Nathan Monger
Leaving Earth: Stations Board Games Grand Ballroom H-15 Saturday 1:00 PM Aaron Aust
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Saturday 1:00 PM Hao Tran
Spartacus: A Game of Blood & Treachery W/ Exp Board Games Grand Ballroom M-14 Saturday 1:00 PM David Finn
Spirit Island Board Games Grand Ballroom T-10 Saturday 1:00 PM Arne Larson
Stone Age Board Games Grand Ballroom V-08 Saturday 1:00 PM Mike Lord
Terraforming Mars Board Games Grand Ballroom E-13 Saturday 1:00 PM Aaron Deline
Wingspan: European Expansion Board Games Grand Ballroom F-15 Saturday 1:00 PM Heather Drake
Make Elf Ears! Creation Station Suite 206 Saturday 1:00 PM Ellen Klowden, Nora Timmerman
Escape this Podcast: Goblins and Bandits and Dragons, Oh My! Indie Hurricane (Indie RPG) West Wing 2-01 Saturday 1:00 PM Joshua Laison
Battle-Mage Game Lab Grand Ballroom B-12 Saturday 1:00 PM Branin Orcutt
Biologique, Play Test Game Lab Grand Ballroom C-12 Saturday 1:00 PM Michelle Jones
Distill My Heart Game Lab Grand Ballroom C-13 Saturday 1:00 PM Robert Lacosse
Dumpling Dash Game Lab Grand Ballroom B-13 Saturday 1:00 PM Richard Battaglia
Hello There Human Game Lab Grand Ballroom B-14 Saturday 1:00 PM Julia Jacobs
JoustMania! Game Lab Suite 216 Saturday 1:00 PM Michael Johnson
Amtgard Introduction Live Action Role Playing (LARP) Washington Saturday 1:00 PM Lucas Fuller
Call of Cthulhu: Vietnam War Protests at Miskatonic University Live Action Role Playing (LARP) Event Space B Saturday 1:00 PM Kristopher Baxter, Daniel Frister
Battletech: Alpha Strike Academy Miniatures Grand Ballroom N-06 Saturday 1:00 PM Daniel Shoemaker
Battletech: Beginner Training Miniatures Grand Ballroom T-05 Saturday 1:00 PM George Paresa
Battletech: Combat Training Miniatures Grand Ballroom Q-05 Saturday 1:00 PM George Paresa
Gaslands Death Race (12-can buggies) Miniatures Grand Ballroom V-07 Saturday 1:00 PM Travis Holter
Adapting Games for Disabilities Panels Pendleton Saturday 1:00 PM Jennifer Howell, Cindi Kunkle, Eli Campbell
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 1:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 1:00 PM Matthew Owens, Arc Riley, Timothy Salber
Starfinder Character Creation Workshop Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Saturday 1:00 PM Arc Riley, Arc Riley
Discworld: Ankh-Morpork Board Games Grand Ballroom F-12 Saturday 1:30 PM Anna Holiday
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Saturday 1:30 PM
Antiquity Quest - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Saturday 1:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keegan Clements-Housser
Clustered - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-01 Saturday 1:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Julien Chambers
Lost Cities: Rivals - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Saturday 1:30 PM David Turner, Randy Paterno, Dennis Watson, Keri Turner
MicroGammon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-04 Saturday 1:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Nathan Schurr
Nuts About Mutts - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-03 Saturday 1:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Saturday 1:30 PM William Lauver
Starfinder #2-03: The Withering World Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Saturday 1:30 PM Arc Riley, Arc Riley
HP 2-3 Ancient Battles Unfinished (round 2) Arcanis Organized Play, Organized RPG Campaigns East Wing 1-01 Saturday 2:00 PM Robert Ehmann, Alexander Van Meter
Arkham Horror LCG: The Labyrinths of Lunacy Board Games Grand Ballroom N-14 Saturday 2:00 PM Carl Anderson
Azul Board Games Grand Ballroom L-15 Saturday 2:00 PM Haley Truebe
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Saturday 2:00 PM Timothy V Eisner Butzen
Empires: Age of Discovery Board Games Grand Ballroom K-10 Saturday 2:00 PM John Rochester
Funkoverse Strategy Game Board Games Grand Ballroom V-08 Saturday 2:00 PM Eric Endres
GameStorm Presents-Potions and Puppies Board Games Grand Ballroom A-06 Saturday 2:00 PM Michelle Alster
IP in Gaming Board Games Pendleton Saturday 2:00 PM Steve Ellis, Alex Flagg
James Bond Legendary Board Games Grand Ballroom L-06 Saturday 2:00 PM David Peterson
Legendary Encounters Alien Board Games Grand Ballroom M-12 Saturday 2:00 PM Robert Beachler
Millennium Blades Board Games Grand Ballroom H-12 Saturday 2:00 PM Josh Rinker
Monumental Board Games Grand Ballroom L-12 Saturday 2:00 PM Greg Moore
Shadow Hunters Board Games Grand Ballroom Z-08 Saturday 2:00 PM Mike McCarrig
Trogdor!! The Board Game Board Games Grand Ballroom K-05 Saturday 2:00 PM Matthew Selfors
Vast: the Mysterious Manor Board Games Grand Ballroom L-08 Saturday 2:00 PM Aaron Jensen
A War of Whispers Board Games Grand Ballroom H-13 Saturday 2:00 PM Martin Lamssies
Wingspan with European Expansion Board Games Grand Ballroom J-06 Saturday 2:00 PM David Corman
Keyforge - Sealed Format Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom Z-13 Saturday 2:00 PM Angel May
Magic Draft - Mystery Booster Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-11 Saturday 2:00 PM Angel May
Horror by the Buffalo River Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 14 Saturday 2:00 PM Todd Gardiner
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 12 Saturday 2:00 PM Todd Gardiner
Artemis carrier operations Console Gaming Event Space A 03 Saturday 2:00 PM Bryan Wolcott
Super Smash Bros. Ultimate Tournament Console Gaming Event Space A 01 Saturday 2:00 PM Jaki Hunt
Needle-Felt a Zelda Triforce! Creation Station Suite 206 Saturday 2:00 PM Monica Arguelles
Swordplay for LARPers, Re-enactors, & Virtual Reality Players! Japanese & Medieval Creation Station Suite 266 Saturday 2:00 PM A.m. Brosius
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Saturday 2:00 PM
Amazement Park Game Lab Grand Ballroom B-12 Saturday 2:00 PM Dave Myers
Coven Game Lab Grand Ballroom C-14 Saturday 2:00 PM Jason Harris
Shinjuku (playtest) Game Lab Grand Ballroom C-15 Saturday 2:00 PM Gary Kacmarcik
Stellar Colony Game Lab Grand Ballroom B-14 Saturday 2:00 PM Nikolas Rex
Assassins Check-In! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Saturday 2:00 PM Ash Butler
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 2:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 2:00 PM Matthew Owens, Arc Riley, Timothy Salber
The 2020 Northwest Regional SHOBU Championship Play & Win   Saturday 2:00 PM David Turner
Flick Wars - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Saturday 2:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Satheian Indipro
MicroGammon - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-04 Saturday 2:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Nathan Schurr
Nuts About Mutts - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-03 Saturday 2:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Heather Chambers
'CRAWL! is Mother, 'CRAWL! is Father, 'CRAWL! is Life Role Playing (RPG) Lower Lobby 02 Saturday 2:00 PM Nathanael Cole
All's Fair Role Playing (RPG) Timberline 02 Saturday 2:00 PM Monica Wagner
Chronicles Of The Coast Presents: Tomb of Horrors Role Playing (RPG) Jantzen 01 Saturday 2:00 PM Ron Steinhauser
The Demon's Dacha Role Playing (RPG) Timberline 06 Saturday 2:00 PM Tim Brown
Diesel Empire: The Last Dragon Role Playing (RPG) Timberline 03 Saturday 2:00 PM Jefferson Lee
Finding Fungi Role Playing (RPG) Timberline 05 Saturday 2:00 PM Oscar Lawless
For the Dungeon! Role Playing (RPG) Timberline 13 Saturday 2:00 PM Sean Casey
The Good, the Bad and the Orcish: "The bones of our ancestors" Role Playing (RPG) West Wing 2-02 Saturday 2:00 PM Paul Abeyta
Hostile Takeover Role Playing (RPG) Lower Lobby 05 Saturday 2:00 PM Leo McNaughton
Litch Better Have My Money! A World Of Eiracken Adventure. Role Playing (RPG) Timberline 04 Saturday 2:00 PM David Holbrook
Little Ghosts! Role Playing (RPG) Lovejoy 02 Saturday 2:00 PM Nick Smith
Loser's Club Chapter 1 Role Playing (RPG) Lower Lobby 06 Saturday 2:00 PM Tom Munkres
Paranoia: [DELETED FOR SECURITY REASONS] Role Playing (RPG) Timberline 07 Saturday 2:00 PM Demian Pedone
Project Q - Perseverance of Prudence Role Playing (RPG) Timberline 12 Saturday 2:00 PM Matt Buckley
Savage Worlds: M4s and Dragons Part II Role Playing (RPG) Lower Lobby 03 Saturday 2:00 PM Rodney Barnes
St. Gustav's Home for Wayward Mages Role Playing (RPG) West Wing 1-02 Saturday 2:00 PM Sara McNaughton
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Saturday 2:00 PM Anthony Gambino, Indraneel Dutt
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 06 Saturday 2:00 PM Anthony Gambino, Ricky Farmer
CMP 2019-02 The Meadows In The Bloom Shadowrun Missions Pettygrove 05 Saturday 2:00 PM Anthony Gambino, Devin Gonzalez
CMP 2019-06 (Tea) Party Time Shadowrun Missions Pettygrove 03 Saturday 2:00 PM Anthony Gambino
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Saturday 2:00 PM Anthony Gambino
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 07 Saturday 2:00 PM Anthony Gambino
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Saturday 2:30 PM Timothy V Eisner Butzen
Judge Dredd (1982) Board Games Grand Ballroom F-12 Saturday 2:30 PM Anna Holiday
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Saturday 2:30 PM Hao Tran
Speculation Board Games Grand Ballroom L-05 Saturday 2:30 PM Mark Daley
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Saturday 2:30 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Saturday 2:30 PM
Pirate Loot - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Saturday 2:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Mike Vander Veen
ABOMINATION Board Games Grand Ballroom X-08 Saturday 3:00 PM Scott Rose
Aye Dark Overlord Board Games Grand Ballroom L-15 Saturday 3:00 PM Haley Truebe
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Saturday 3:00 PM Timothy V Eisner Butzen
Catastrophe (Can you be a super hero and save the day?) Board Games Grand Ballroom J-10 Saturday 3:00 PM Nathan Monger
Cinque Terre Board Games Grand Ballroom J-05 Saturday 3:00 PM Shawn Goddard
Five Tribes Board Games Grand Ballroom M-13 Saturday 3:00 PM Michelle Murray
Indonesia Board Games Grand Ballroom K-06 Saturday 3:00 PM Craig Cowley
Irish Gauge Board Games Grand Ballroom H-14 Saturday 3:00 PM Paul Goshorn
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Saturday 3:00 PM Todd Gardiner
Catan Crafts 2: Quilt Tiles! Creation Station Suite 206 Saturday 3:00 PM Contessa Timmerman, Monica Arguelles, Nora Timmerman
Home by Dark Indie Hurricane (Indie RPG) West Wing 2-01 Saturday 3:00 PM Jason Olsan
Coven Game Lab Grand Ballroom C-14 Saturday 3:00 PM Jason Harris
Haunting Halloween Game Lab Grand Ballroom C-13 Saturday 3:00 PM Kari Stocks
Lions, Tigers and Bears Game Lab Grand Ballroom B-13 Saturday 3:00 PM Ryan Birney
Paved Paradise Game Lab Grand Ballroom C-12 Saturday 3:00 PM Linda Pope
Battletech: War of 3039 Miniatures Grand Ballroom X-07 Saturday 3:00 PM George Paresa
Meet our Guest - Keith Baker Panels Pendleton Saturday 3:00 PM Keith Baker
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 3:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 3:00 PM Matthew Owens, Arc Riley, Timothy Salber
Bearicades - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-04 Saturday 3:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Nathan Schurr
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Saturday 3:00 PM William Lauver
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Saturday 3:30 PM Timothy V Eisner Butzen
Cat Lady Board Games Grand Ballroom V-08 Saturday 3:30 PM Eric Endres
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Saturday 3:30 PM
Gaslands Death Race (25-can cars) Miniatures Grand Ballroom V-07 Saturday 3:30 PM Travis Holter
Warhammer Underworlds Miniatures Grand Ballroom Z-07 Saturday 3:30 PM Elizabeth Boyd
Cows In My Pants Board Games Grand Ballroom M-14 Saturday 4:00 PM Kathi Sjostrom
The Godfather: Corleone's Empire Board Games Grand Ballroom V-08 Saturday 4:00 PM Mike Lord
GameStorm Presents-Oni Press Games Board Games Grand Ballroom A-08 Saturday 4:00 PM Steve Ellis
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Saturday 4:00 PM Jonathan Liu
Gloomhaven Board Games Grand Ballroom Z-09 Saturday 4:00 PM Samuel Liebelt
Just One with 15 players Board Games Suite 166 Saturday 4:00 PM Aaron Curtis
Mare Nostrum Empires Board Games Grand Ballroom S-12 Saturday 4:00 PM Ken Chin
Mare Nostrum Empires Board Games Grand Ballroom J-12 Saturday 4:00 PM Michael Wild
The Resistance Board Games Grand Ballroom Z-08 Saturday 4:00 PM Mike McCarrig
Ratfink: Escape Claws Board Games Grand Ballroom J-09 Saturday 4:00 PM Dawson Cowals
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Saturday 4:00 PM Hao Tran
RoboRally Board Games Grand Ballroom N-13 Saturday 4:00 PM Robert Beachler
Root with Riverfolk and Underworld Expansions Board Games Grand Ballroom K-07 Saturday 4:00 PM Aaron Jensen
Space Base Board Games Grand Ballroom F-15 Saturday 4:00 PM Heather Drake
Vast - The Mysterious Manor Board Games Grand Ballroom J-14 Saturday 4:00 PM Kevin Morton
Wasabi! Board Games Grand Ballroom F-13 Saturday 4:00 PM John Keel
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 12 Saturday 4:00 PM Todd Gardiner
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Saturday 4:00 PM
Star Trek Spaceship Battle Game Lab Grand Ballroom B-12 Saturday 4:00 PM Geordie Humphrey
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 4:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 4:00 PM Matthew Owens, Arc Riley, Timothy Salber
The 2020 Northwest Regional Pyramid Poker Championship Play & Win   Saturday 4:00 PM David Turner
Card Games (6 Players) - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Saturday 4:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Satheian Indipro
Dice Games (4 Players) - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-04 Saturday 4:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Mike Vander Veen
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 06 Saturday 4:00 PM Anthony Gambino, Ricky Farmer
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Saturday 4:00 PM Anthony Gambino, Indraneel Dutt
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Saturday 4:00 PM Anthony Gambino
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 07 Saturday 4:00 PM Anthony Gambino
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Saturday 4:30 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Saturday 4:30 PM
DDAL-EB-02 Voice in the Machine Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Saturday 4:30 PM Jared Oaks, Davena Oaks, Christopher Bagg
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 1 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Saturday 4:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 2 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Saturday 4:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Saturday 4:30 PM
DDAL09-08 In the Garden of Evil Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Saturday 4:30 PM
The Networks - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Saturday 4:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keegan Clements-Housser
Die in Character Creation! Role Playing (RPG) Timberline 09 Saturday 4:30 PM Jerome Thorp
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Saturday 4:30 PM William Lauver
Cthulhu: Death May Die Board Games Grand Ballroom L-14 Saturday 5:00 PM Philip Chester
Learn to play Astra Imperator Board Games Grand Ballroom E-14 Saturday 5:00 PM Ryan Clement
Who Goes There? Board Games Grand Ballroom M-14 Saturday 5:00 PM David Finn
Last Will and Testament of Prof. McTavish Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Saturday 5:00 PM Todd Gardiner
Crochet a Zelda Fairy or Dice! Creation Station Suite 206 Saturday 5:00 PM Monica Arguelles, Contessa Timmerman, A.m. Brosius
Battletech: War of 3039 Miniatures Grand Ballroom X-07 Saturday 5:00 PM George Paresa
Game Designers Round Table Panels Pendleton Saturday 5:00 PM Tyler Tinsley, Timothy V Eisner Butzen, James Ernest
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 5:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Maximum Apocalypse RPG: Quickstart Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Saturday 5:00 PM Randy Uhls
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Saturday 5:30 PM
Danse Macabre Board Games Grand Ballroom L-10 Saturday 6:00 PM Dave Perry
Euphoria - Dystopian Fun! Board Games Grand Ballroom H-14 Saturday 6:00 PM Marcus Evenstar
PARKS Board Games Grand Ballroom F-13 Saturday 6:00 PM John Keel
Potions & Puppies Board Games Grand Ballroom T-11 Saturday 6:00 PM Michelle Alster
Ratfink: Scurry & Scamper Board Games Grand Ballroom J-09 Saturday 6:00 PM Dawson Cowals
Artemis War Server Console Gaming Event Space A 03 Saturday 6:00 PM Benjamin Venable
Hogwarts House Cup: Wand-Making Creation Station Suite 206 Saturday 6:00 PM Ellen Klowden, Nora Timmerman, Elizabeth Fellows, Scott Perrin
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Saturday 6:00 PM
Assassins Check-In! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Saturday 6:00 PM Ash Butler
Batman - Gotham City Chronicles Miniatures Grand Ballroom J-14 Saturday 6:00 PM Kevin Morton
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 6:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 6:00 PM Matthew Owens, Tom Parker, Arc Riley
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Saturday 6:00 PM William Lauver
The Big Idea Board Games Grand Ballroom M-12 Saturday 6:30 PM Michael Hopcroft
Magic Draft - Chaos Draft Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-11 Saturday 6:30 PM Angel May
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Saturday 6:30 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Saturday 6:30 PM
HP 2-6: The Price of Honor Arcanis Organized Play, Organized RPG Campaigns East Wing 1-01 Saturday 7:00 PM Robert Ehmann, Zachary Caslar
Battlestar Galactica w/Expansions Board Games Grand Ballroom X-08 Saturday 7:00 PM David Peterson
Bloodrage w/ Mystics of Midgard & 5 Player Exp Board Games Grand Ballroom V-08 Saturday 7:00 PM Mike Lord
CREATURES AND CULTIST Board Games Grand Ballroom E-13 Saturday 7:00 PM Scott Rose
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Saturday 7:00 PM Jonathan Liu
Imperial Board Games Grand Ballroom F-12 Saturday 7:00 PM Matthew Gaffney
TROGDOR!! Board Games Grand Ballroom J-15 Saturday 7:00 PM David Holbrook
Vast: the Mysterious Manor Board Games Grand Ballroom K-07 Saturday 7:00 PM Aaron Jensen
Horror by the Buffalo River Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 14 Saturday 7:00 PM Todd Gardiner
Trouble at Days End Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 12 Saturday 7:00 PM Todd Gardiner
Hogwarts House Cup: O.W.L.s (Trivia) Creation Station Suite 206 Saturday 7:00 PM Ellen Klowden, Nora Timmerman, Elizabeth Fellows, Scott Perrin
Bugs in Brains Game Lab Grand Ballroom B-13 Saturday 7:00 PM Michael Sluss
Citizen Heroes Game Lab Grand Ballroom C-13 Saturday 7:00 PM Jason Harris
Don't Make a Sound Game Lab Grand Ballroom C-12 Saturday 7:00 PM Adam Michaud
Potterverse: Yule Ball Live Action Role Playing (LARP) Event Space B Saturday 7:00 PM Jeffrey Hayes, Maureen Hayes
Battletech: War of 3039 Miniatures Grand Ballroom X-07 Saturday 7:00 PM George Paresa
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 7:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 7:00 PM Matthew Owens, Tom Parker, Arc Riley
The 2020 Northwest Regional New York Slice Championship Play & Win   Saturday 7:00 PM David Turner
Cover Your Assets - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Saturday 7:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Peter Emerson
Skull King - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-03 Saturday 7:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner
Apppuritions Role Playing (RPG) Timberline 02 Saturday 7:00 PM Kari Stocks
A Broken Mirror Role Playing (RPG) Jantzen 01 Saturday 7:00 PM Sean Casey
Dark Hearts of London: Another Nightmare in Whitechapel Role Playing (RPG) West Wing 1-01 Saturday 7:00 PM Paul Abeyta
Defending the Weird Role Playing (RPG) Timberline 03 Saturday 7:00 PM Darin Briskman
Funeral For A Comrade Role Playing (RPG) Timberline 04 Saturday 7:00 PM Aric Clark
Hello There is a Demon in my Closet Role Playing (RPG) Timberline 05 Saturday 7:00 PM Gary Miller
In Perfect Light Role Playing (RPG) Lower Lobby 05 Saturday 7:00 PM Greg Gorden
Loser's Club Chapter 2 Role Playing (RPG) Lower Lobby 06 Saturday 7:00 PM Tom Munkres
Maximum Apocalypse RPG: The Hunt Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Saturday 7:00 PM Randy Uhls
Missing in Maine Role Playing (RPG) West Wing 1-02 Saturday 7:00 PM Sherry Parker
Monsterhearts- Existentialism on Prom Night Role Playing (RPG) Lower Lobby 07 Saturday 7:00 PM Bobbi Weth
Savage Saturday: Clicking and Clacking in the Darkness Role Playing (RPG) Timberline 12 Saturday 7:00 PM Matt Buckley
Savage Saturday: Da Legendary Duffeez Farm Raid! Role Playing (RPG) Timberline 07 Saturday 7:00 PM Simon Hill
Savage Saturday: Perception Role Playing (RPG) Timberline 10 Saturday 7:00 PM Sara Quinn
Savage Saturday: Pinebox 2075: Terrorpunk Role Playing (RPG) Timberline 09 Saturday 7:00 PM Brendan Quinn
Savage Saturday: Savage Worlds: M4s and Dragons Part III Role Playing (RPG) Timberline 08 Saturday 7:00 PM Rodney Barnes
Savage Saturday: The Dollhouse Role Playing (RPG) Timberline 06 Saturday 7:00 PM Brendan Toliver
Savage Saturday: The Tick vs The Talk Role Playing (RPG) Timberline 14 Saturday 7:00 PM Ron Steinhauser
Savage Saturday: The Treasure House Role Playing (RPG) Timberline 11 Saturday 7:00 PM James Schrecengost
Savage Saturday: The Trial of Joseph Hill Role Playing (RPG) Timberline 13 Saturday 7:00 PM Keith Schnelle
Winter's Daughter Role Playing (RPG) Lower Lobby 03 Saturday 7:00 PM Mike Harvey
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Saturday 7:00 PM Anthony Gambino, Ricky Farmer
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 06 Saturday 7:00 PM Anthony Gambino
CMP 2019-03 Hard Times Come A Knocking At My Door Shadowrun Missions Pettygrove 05 Saturday 7:00 PM Anthony Gambino, Eva Kathleen Sharp
CMP 2019-07 Firm Favorite Shadowrun Missions Pettygrove 03 Saturday 7:00 PM Anthony Gambino, William Asher
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Saturday 7:00 PM Anthony Gambino
Overflow adventure Shadowrun Missions Pettygrove 07 Saturday 7:00 PM Anthony Gambino
Carcassonne Safari Board Games Grand Ballroom L-12 Saturday 7:30 PM Michelle Murray
Tetris Attack Tournament Console Gaming Event Space A 01 Saturday 7:30 PM Jaki Hunt
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Saturday 7:30 PM
Motif: The Game of Music Theory Game Lab Grand Ballroom B-12 Saturday 7:30 PM Dawson Cowals
Cover Your Assets - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Saturday 7:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Peter Emerson
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Saturday 7:30 PM William Lauver
Cheating for Charity Board Games Grand Ballroom S-12 Saturday 8:00 PM Car Bostick
Spartacus Board Games Grand Ballroom M-13 Saturday 8:00 PM Clayton Baisch
Telestrations Board Games Grand Ballroom Z-08 Saturday 8:00 PM Haley Truebe
Magic Constructed - Free Play Commander Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-12 Saturday 8:00 PM Angel May
Who Else is a Time Lord? Game Show! Creation Station Suite 206 Saturday 8:00 PM Jeff Polier
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Saturday 8:00 PM
Fallout: Equestria Miniatures Grand Ballroom V-07 Saturday 8:00 PM Jacob Schultz
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 8:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 8:00 PM Matthew Owens, Tom Parker, Arc Riley
The Bears and the Bees - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-03 Saturday 8:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner
Grandpa Beck's Games - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom J-03 Saturday 8:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Satheian Indipro
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Saturday 8:30 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Saturday 8:30 PM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Saturday 8:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 1 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Saturday 8:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 1 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Saturday 8:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 2 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Saturday 8:30 PM
DDAL09-00 SEASON 9 Tier 3 Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Saturday 8:30 PM
DDAL09-08 In the Garden of Evil Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Saturday 8:30 PM
Between two Cities Board Games Grand Ballroom Z-08 Saturday 9:00 PM Mike Lord
Kingdom Builder with All Expansions Board Games Grand Ballroom K-07 Saturday 9:00 PM Aaron Jensen
Nemesis Board Games Grand Ballroom L-08 Saturday 9:00 PM John Fundak
Telestrations After Dark Board Games Suite 166 Saturday 9:00 PM Beth Kidd
Zombicide - Invader Board Games Grand Ballroom L-12 Saturday 9:00 PM Greg Moore
RPG MadLibs Creation Station Suite 206 Saturday 9:00 PM Robert Plamondon, Karen Black
Warhammer Underworlds Miniatures Grand Ballroom Z-07 Saturday 9:00 PM Elizabeth Boyd
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 9:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Saturday 9:00 PM Matthew Owens, Tom Parker, Arc Riley
The 2020 Northwest Regional Skull King Championship Play & Win   Saturday 9:00 PM David Turner
Cover Your Kingdom - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Saturday 9:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Peter Emerson
JW Studio Maker - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Saturday 9:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keegan Clements-Housser
Replicants! - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-03 Saturday 9:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Will Carson
War Chest - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-01 Saturday 9:00 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Saturday 9:00 PM Anthony Gambino, Ricky Farmer
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Saturday 9:00 PM Anthony Gambino
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 06 Saturday 9:00 PM Anthony Gambino
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Saturday 9:00 PM William Lauver
Between two Cities Board Games Grand Ballroom Z-08 Saturday 9:30 PM Mike Lord
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Saturday 9:30 PM
Cover Your Kingdom - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom H-01 Saturday 9:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Peter Emerson
JW Studio Maker - PAW Play & Win, Board Games Grand Ballroom F-02 Saturday 9:30 PM David Turner, Randy Paterno, Keri Turner, Keegan Clements-Housser
Die in Character Creation! Role Playing (RPG) Lower Lobby 02 Saturday 9:30 PM Jerome Thorp
Arkham Horror (3d Edition):Dead of Night Board Games Grand Ballroom Z-08 Saturday 10:00 PM Dale Braun
Mansions of Madness 2.0 Board Games Grand Ballroom Z-09 Saturday 10:00 PM Andy Tauber
Miniatures Painting for Adults #2 Creation Station Suite 206 Saturday 10:00 PM Debra Stansbury, Tricia Kuhn
DDAL Learn to Play Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Saturday 10:00 PM
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Saturday 10:00 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
CCC-STORM02-01 Wool and Woe Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Saturday 10:30 PM
CCC-STORM02-02 Mayhem on the Moonsea Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Saturday 10:30 PM
Cards Against Humanity Saturday Board Games White Stag 01 Saturday 11:00 PM Tom Munkres
Cards Against RPGs Saturday Board Games White Stag 02 Saturday 11:00 PM Tom Munkres
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 02 Saturday 11:30 PM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Sunday 12:00 AM Davena Oaks, Jared Oaks
Werewolf + Into the Woods Live Action Role Playing (LARP) Washington Sunday 12:00 AM Robert Lacosse
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 03 Sunday 12:30 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 04 Sunday 12:30 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 05 Sunday 12:30 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Sunday 12:30 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 07 Sunday 12:30 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 08 Sunday 12:30 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 09 Sunday 12:30 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 10 Sunday 12:30 AM
DDAL DM's Choice Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 11 Sunday 12:30 AM
Orleans Board Games Grand Ballroom V-15 Sunday 7:00 AM Devin Bruno
Jump Drive Board Games Grand Ballroom T-10 Sunday 8:00 AM Craig Cummings
Xia: Legends of a Drift System Board Games Grand Ballroom E-13 Sunday 8:00 AM David Anderson
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 8:30 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Starfinder Character Creation Workshop Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Sunday 8:30 AM Arc Riley, Arc Riley
HP 2-7 Words of the Seer Arcanis Organized Play, Organized RPG Campaigns East Wing 1-01 Sunday 9:00 AM Robert Ehmann, Alexander Van Meter
Catan Starfarers Board Games Grand Ballroom T-10 Sunday 9:00 AM Craig Cummings
Codenames Board Games Grand Ballroom Z-08 Sunday 9:00 AM Haley Truebe
Dominion: Seaside Board Games Grand Ballroom K-07 Sunday 9:00 AM Aaron Jensen
Formula De Portland Board Games Grand Ballroom Z-09 Sunday 9:00 AM Peter Drake
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Sunday 9:00 AM Jonathan Liu
Kanban: Automotive Revolution - Learn to Play Board Games Grand Ballroom N-14 Sunday 9:00 AM Jeff Isom
Mystic Vale Board Games Grand Ballroom V-15 Sunday 9:00 AM Devin Bruno
Paladins of the West Kingdom Board Games Grand Ballroom F-12 Sunday 9:00 AM Brian Wilson
PanzerBlitz/PanzerLeader Board Games Grand Ballroom L-12 Sunday 9:00 AM Greg Moore
Pathfinder Adventure Card Game: We Be Heroes? Board Games Grand Ballroom J-12 Sunday 9:00 AM Cody Harris
Run, Fight or Die! Board Games Grand Ballroom M-12 Sunday 9:00 AM Robert Beachler
Space Base Board Games Grand Ballroom F-15 Sunday 9:00 AM Heather Drake
Diesel Empire: The Treaty of New Kedstone Role Playing (RPG) Timberline 02 Sunday 9:00 AM Jefferson Lee
Jade on the Mountain Role Playing (RPG) Timberline 04 Sunday 9:00 AM Mark Santillo
Maximum Apocalypse RPG: Last Home Role Playing (RPG) Lower Lobby 01 Sunday 9:00 AM Randy Uhls
OK (Boomer) Computer Role Playing (RPG) Timberline 06 Sunday 9:00 AM David Holbrook
An Uncomplicated Train Robbery Role Playing (RPG) Timberline 14 Sunday 9:00 AM Eric Aldrich
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Sunday 9:00 AM Anthony Gambino, Jake Ferryman
CMP 2019-04 Then My Old Kentucky Home Goodnight Shadowrun Missions   Sunday 9:00 AM Anthony Gambino
CMP 2019-08 LOX, Locks, & Lochs Shadowrun Missions   Sunday 9:00 AM Anthony Gambino, Everett Lee-Wuollet
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Sunday 9:00 AM Anthony Gambino, Indraneel Dutt
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Sunday 9:00 AM William Lauver
Starfinder #2-03: The Withering World Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Sunday 9:00 AM Arc Riley, Arc Riley
Open Painting for Miniatures #3 Creation Station Suite 206 Sunday 9:15 AM Chad Budrow, Nathan Koch, Tricia Kuhn
Awkward Guests Board Games Grand Ballroom L-15 Sunday 9:30 AM John Broky
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 9:30 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
1828 Board Games Grand Ballroom X-08 Sunday 10:00 AM Chee Sing Lee
Dominion: Prosperity Board Games Grand Ballroom K-07 Sunday 10:00 AM Aaron Jensen
The Eighty Years War Board Games Grand Ballroom M-14 Sunday 10:00 AM Ty Wyman
Eldritch Idols Board Games Grand Ballroom Z-08 Sunday 10:00 AM Dave Perry
Everdell Board Games Grand Ballroom F-13 Sunday 10:00 AM Kevin Moore
Firefly The Game Board Games Grand Ballroom E-14 Sunday 10:00 AM Bryan Vogh
Fury of Dracula (3rd edition) Board Games Grand Ballroom V-08 Sunday 10:00 AM Eric Endres
GameStorm Presents-Cohort VIII Games Board Games Grand Ballroom A-08 Sunday 10:00 AM Dawson Cowals
Gloomhaven Board Games Grand Ballroom L-10 Sunday 10:00 AM Samuel Liebelt
Kemet Board Games Grand Ballroom Z-10 Sunday 10:00 AM John Fundak
The Napoleonic Wars Board Games Grand Ballroom S-12 Sunday 10:00 AM Michael Hopcroft
On Mars Board Games Grand Ballroom N-09 Sunday 10:00 AM Wilhelm Fitzpatrick
Pretending to Grownup Board Games Grand Ballroom H-15 Sunday 10:00 AM Philip Chester
Stuffed Fables Board Games Grand Ballroom T-13 Sunday 10:00 AM Marcus Egan
Tzolk'in: The Mayan Calendar Board Games Grand Ballroom M-12 Sunday 10:00 AM Arne Larson
Magic Constructed - Free Play Pioneer Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-13 Sunday 10:00 AM Angel May
Magic League - Theros: Beyond Death Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-14 Sunday 10:00 AM Angel May
The Contest of the Queen's Knights Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 13 Sunday 10:00 AM Todd Gardiner
Four Hours to Reno Cult of Chaos Organized Play, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 12 Sunday 10:00 AM Todd Gardiner
Drop-In Console Gaming Console Gaming Event Space A 01 Sunday 10:00 AM Jaki Hunt
Drop-In LAN Gaming Console Gaming Event Space A 02 Sunday 10:00 AM Jaki Hunt
Clash of the Ardennes Game Lab Grand Ballroom C-12 Sunday 10:00 AM Petr Sorfa
County Fair Game Lab Grand Ballroom B-12 Sunday 10:00 AM Donovan Brouwer
JoustMania! Game Lab Suite 266 Sunday 10:00 AM Michael Johnson
Terraform Rollers Game Lab Grand Ballroom C-13 Sunday 10:00 AM Adam Michaud
Assassins Last Check-In! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Sunday 10:00 AM Ash Butler
OG-dults Live Action Role Playing (LARP) Washington Sunday 10:00 AM Kristopher Baxter
Christian Gathering Panels Pendleton Sunday 10:00 AM Rodney Barnes
The 2020 Northwest Regional Dimension Championship Play & Win   Sunday 10:00 AM David Turner
Miniatures Painting: Show & Tell Creation Station Suite 206 Sunday 10:15 AM Chad Budrow, Nathan Koch, Tricia Kuhn
Samurai Spirit Board Games Grand Ballroom N-13 Sunday 10:30 AM Robert Beachler
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 10:30 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Sunday 10:30 AM William Lauver
Dominion: Alchemy Board Games Grand Ballroom K-07 Sunday 11:00 AM Aaron Jensen
A Feast for Odin (w/Norwegians) Board Games Grand Ballroom H-12 Sunday 11:00 AM Carl Anderson
Modular Scythe with Invaders from Afar Board Games Grand Ballroom F-14 Sunday 11:00 AM Michael Wild
Subatomic: An Atom Building game Board Games Grand Ballroom V-15 Sunday 11:00 AM Devin Bruno
Unstable Unicorns Board Games Grand Ballroom H-15 Sunday 11:00 AM Philip Chester
DDEP09-01 Infernal Pursuits - TIER 1 ONLY Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah 01 Sunday 11:00 AM Jared Oaks, Davena Oaks, Denise Harwood
DDEP09-01 Infernal Pursuits - TIER 2 ONLY Adventurers League, Organized RPG Campaigns Multnomah MU 06 Sunday 11:00 AM Jared Oaks, Davena Oaks
Battle-Mage Game Lab Grand Ballroom C-14 Sunday 11:00 AM Branin Orcutt
Good Kitty Game Lab Grand Ballroom B-13 Sunday 11:00 AM Andy Grossberg
Haunting Halloween Game Lab Grand Ballroom C-13 Sunday 11:00 AM Kari Stocks
Planes Battle Buildings Game Lab Grand Ballroom B-14 Sunday 11:00 AM Petr Sorfa
Story Arc Game Lab Grand Ballroom C-12 Sunday 11:00 AM Robert Lacosse
Battletech: Battle of Turtle Bay Miniatures Grand Ballroom X-07 Sunday 11:00 AM George Paresa
warmachine/hordes Miniatures Grand Ballroom Q-07 Sunday 11:00 AM Michelle Kelly
The World of Eberron Panels Pendleton Sunday 11:00 AM Keith Baker
Build-A-Runner Shadowrun Missions Pettygrove 01 Sunday 11:00 AM Anthony Gambino, Jake Ferryman
First Taste Shadowrun Missions Pettygrove 02 Sunday 11:00 AM Anthony Gambino, Indraneel Dutt
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Sunday 11:30 AM Hao Tran
Hogwarts House Cup: Defense Against the Dark Arts (Wizards Unite! Lessons) Creation Station Suite 206 Sunday 11:30 AM Jeff Polier
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 11:30 AM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Adventure in the Third Horizon Role Playing (RPG) Timberline 10 Sunday 11:30 AM David Hill
Clicking and Clacking in the Darkness Role Playing (RPG) Timberline 12 Sunday 11:30 AM Matt Buckley
Dungeon World Role Playing (RPG) Timberline 08 Sunday 11:30 AM Mike Harvey
GURPS: SWAT Role Playing (RPG) Lower Lobby 03 Sunday 11:30 AM Rodney Barnes
Necropolis Role Playing (RPG) Timberline 05 Sunday 11:30 AM Andy Ernst
Nightvale: To Worship a Smiling God Role Playing (RPG) Lower Lobby 07 Sunday 11:30 AM Riley Crowder
Scoundrels of the Corporate Sector 2 Role Playing (RPG) Timberline 07 Sunday 11:30 AM Aric Clark
Spiders vs Wolves! Role Playing (RPG) Lower Lobby 02 Sunday 11:30 AM Jake Richmond
Citizen Heroes Board Games Grand Ballroom J-12 Sunday 12:00 PM Jason Harris
Cytosis: A Cell Biology Board Game Board Games Grand Ballroom V-15 Sunday 12:00 PM Devin Bruno
Edge of Darkness Board Games Grand Ballroom S-13 Sunday 12:00 PM Dale Braun
Gaming with GeekDad Board Games Grand Ballroom Q-08 Sunday 12:00 PM Jonathan Liu
Glory to Rome Board Games Grand Ballroom F-12 Sunday 12:00 PM Matthew Gaffney
Istanbul Board Games Grand Ballroom F-15 Sunday 12:00 PM John Keel
New Frontiers Board Games Grand Ballroom T-11 Sunday 12:00 PM Craig Cummings
We Rate Dogs- The Card Game Board Games Grand Ballroom H-15 Sunday 12:00 PM Philip Chester
Magic Sealed - Mystery Booster Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom X-11 Sunday 12:00 PM Angel May
Weis Schwartz - Open Play Collectible Card Games (CCG) Grand Ballroom Z-15 Sunday 12:00 PM Angel May
Hogwarts House Cup: Dumbledore's Army (Wizards Unite! Missions) Creation Station Suite 206 Sunday 12:00 PM Jeff Polier, Jamie Bear
Flashback Game Lab Grand Ballroom C-12 Sunday 12:00 PM Tyler Walls
Patriots vs. Loyalist Game Lab Grand Ballroom B-12 Sunday 12:00 PM Jonathan Hager
Paved Paradise Game Lab Grand Ballroom B-13 Sunday 12:00 PM Linda Pope
Fallout: Equestria Miniatures Grand Ballroom V-07 Sunday 12:00 PM Jacob Schultz
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Sunday 12:00 PM William Lauver
Stormbrush Painting Contest Closes! Special Events Info Booth Sunday 12:00 PM Davena Oaks, Nancy Quade
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 12:30 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
8 Bit Attack Board Games Grand Ballroom N-13 Sunday 1:00 PM Scott Rose
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Sunday 1:00 PM Timothy V Eisner Butzen
Discoveries - the Journals of Lewis & Clark Board Games Grand Ballroom L-12 Sunday 1:00 PM Greg Moore
Empires of the Void II Board Games Grand Ballroom L-05 Sunday 1:00 PM Donovan Brouwer
Five Tribes Board Games Grand Ballroom K-07 Sunday 1:00 PM Aaron Jensen
A Game of Thrones Board Games Grand Ballroom Z-09 Sunday 1:00 PM John Fundak
Hive Mind - GameStorm Edition Board Games Grand Ballroom J-15 Sunday 1:00 PM Aaron Curtis
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Sunday 1:00 PM Hao Tran
Space Cadet Dice Duel + Die Fighter Board Games Grand Ballroom Z-08 Sunday 1:00 PM Mike Lord
Terraforming Mars: Corporate Merger Board Games Grand Ballroom F-13 Sunday 1:00 PM Aaron Aust
Ticket to Ride Board Games Grand Ballroom L-14 Sunday 1:00 PM Car Bostick
Gaming Glory Stories! Creation Station Suite 206 Sunday 1:00 PM Ellen Klowden, Jessy Damon, Karen Black, Robert Plamondon
BBQ Beyond Time and Space Indie Hurricane (Indie RPG) West Wing 2-01 Sunday 1:00 PM Keith Schnelle
Battletech: Battle of Turtle Bay Miniatures Grand Ballroom X-07 Sunday 1:00 PM George Paresa
City of Kings Miniatures Grand Ballroom J-14 Sunday 1:00 PM Kevin Morton
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Sunday 1:00 PM Matthew Owens, Arc Riley, Timothy Salber
Drek The Halls Shadowrun Missions Pettygrove 01 Sunday 1:00 PM Anthony Gambino, William Asher
Drek The Halls Shadowrun Missions Pettygrove 02 Sunday 1:00 PM Anthony Gambino, Anthony Gambino
Drek The Halls Shadowrun Missions Pettygrove 03 Sunday 1:00 PM Anthony Gambino, Jake Ferryman
Drek The Halls Shadowrun Missions   Sunday 1:00 PM Anthony Gambino, Everett Lee-Wuollet
Drek The Halls Shadowrun Missions   Sunday 1:00 PM Anthony Gambino
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Sunday 1:30 PM Timothy V Eisner Butzen
Pathfinder 2e Character Creation Workshop Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 1:30 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Sunday 1:30 PM William Lauver
Starfinder Character Creation Workshop Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Sunday 1:30 PM Arc Riley, Arc Riley
HP 2-5 Vexing Priests Arcanis Organized Play, Organized RPG Campaigns East Wing 1-01 Sunday 2:00 PM Robert Ehmann, Eric Gorman
Buffy the Vampire Slayer Legendary Board Games Grand Ballroom L-06 Sunday 2:00 PM David Peterson
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Sunday 2:00 PM Timothy V Eisner Butzen
Die Crew - Quest for Planet Nine Board Games Grand Ballroom F-15 Sunday 2:00 PM John Broky
Funkoverse Strategy Game Board Games Grand Ballroom V-08 Sunday 2:00 PM Eric Endres
The Great war Board Games Grand Ballroom H-14 Sunday 2:00 PM Bryan Wolcott
GameStorm Presents-Potions and Puppies Board Games Grand Ballroom A-06 Sunday 2:00 PM Michelle Alster
Lords of Waterdeep w. Scoundrels of Skullport expansion Board Games Grand Ballroom E-13 Sunday 2:00 PM Perry Pederson
Pixie Queen Board Games Grand Ballroom J-13 Sunday 2:00 PM Paul Goshorn
Small World Necromancer Island Board Games Grand Ballroom L-15 Sunday 2:00 PM Jonathan Work
Warsaw: City of Ruins Board Games Grand Ballroom J-12 Sunday 2:00 PM Nicholas Noe
Makeup for LARP and Cosplay on a Budget Creation Station Suite 206 Sunday 2:00 PM Sheri Budrow
Assassins Prize Ceremony! Live Action Role Playing (LARP) Washington Hall Sunday 2:00 PM Ash Butler
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Sunday 2:00 PM Matthew Owens, Arc Riley, Timothy Salber
Play and Win (PAW) Giveaway Play & Win Event Space B Sunday 2:00 PM David Turner
Starfinder #2-03: The Withering World Starfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 11 Sunday 2:00 PM Arc Riley, Arc Riley
Canopy Board Games Grand Ballroom J-09 Sunday 2:30 PM Timothy V Eisner Butzen
Foodies Board Games Grand Ballroom H-12 Sunday 2:30 PM John Keel
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Sunday 2:30 PM Hao Tran
Pathfinder 2e Quest #1: The Sandstone Secret Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 2:30 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Castles of Burgundy Board Games Grand Ballroom K-07 Sunday 3:00 PM Aaron Jensen
Die Crew - Quest for Planet Nine Board Games Grand Ballroom F-15 Sunday 3:00 PM John Broky
Dominion Board Games Grand Ballroom L-14 Sunday 3:00 PM Benjamin Venable
Kill Dr. Lucky Board Games Grand Ballroom H-13 Sunday 3:00 PM Demian Pedone
Res Arcana Board Games Grand Ballroom H-15 Sunday 3:00 PM William Staab
Raffle Live Action Role Playing (LARP) Washington Sunday 3:00 PM Kristopher Baxter
Battletech: Battle of Turtle Bay Miniatures Grand Ballroom X-07 Sunday 3:00 PM George Paresa
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Sunday 3:00 PM Matthew Owens, Arc Riley, Timothy Salber
Save GameStorm: The Escape Room! Special Events Suite 116 Sunday 3:00 PM William Lauver
Pathfinder 2e Quest #2: Unforgiving Fire Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 3:30 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Cows In My Pants Board Games Grand Ballroom J-14 Sunday 4:00 PM Kathi Sjostrom
Epic Spell Wars of the Battle Wizards: Duel at Mt. Skullzfyre Board Games Grand Ballroom H-13 Sunday 4:00 PM Demian Pedone
Jump Drive Board Games Grand Ballroom H-15 Sunday 4:00 PM William Staab
Rail Pass Board Games Grand Ballroom J-06 Sunday 4:00 PM Joshua Laison
Riichi Mahjong Board Games Grand Ballroom Z-11 Sunday 4:00 PM Hao Tran
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 06 Sunday 4:00 PM Matthew Owens, Arc Riley, Timothy Salber
Pathfinder 2e Quest #3: Grehunde's Gorget Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 4:30 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
Pathfinder 2e Quest #4: Port Peril Pub Crawl Pathfinder Society, Organized RPG Campaigns Overton 03 Sunday 5:30 PM Matthew Owens, Matthew Owens, Arc Riley
DDAL09-12 The Breath of Life Adventurers League, Organized RPG Campaigns    
DDAL09-13 The Swarmed Heart Adventurers League, Organized RPG Campaigns